Og comments access (7.x-1.1) - en to it translation catalogue (24 entries)

en: delete
it: elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Author
it: Autore

en: Subject
it: Oggetto

en: Administration
it: Amministrazione

en: Comments
it: Commenti

en: edit
it: modifica

en: Update
it: Aggiorna

en: Updated
it: Aggiornato

en: Update options
it: Opzioni di aggiornamento

en: Authored by
it: Creato da

en: Anonymous
it: Anonimo

en: Operation
it: Operazione

en: Leave blank for %anonymous.
it: Lasciare in bianco per %anonymous.

en: The update has been performed.
it: L'aggiornamento è stato effettuato.

en: Published comments
it: Commenti pubblicati

en: No comments available.
it: Nessun commento disponibile.

en: Publish the selected comments
it: Pubblica i commenti selezionati

en: Unpublish the selected comments
it: Non pubblicare i commenti selezionati

en: Posted in
it: Inserito in

en: Delete the selected comments
it: Elimina i commenti selezionati

en: Select one or more comments to perform the update on.
it: Seleziona uno o più commenti per eseguire l'aggiornamento.

en: List and edit site comments and the comment approval queue.
it: Elenca e modifica i commenti del sito e la coda di moderazione dei commenti.

en: Unapproved comments
it: Commenti non approvati
