Og comments access (7.x-1.1) - en to pt translation catalogue (24 entries)

en: delete
pt: eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Author
pt: Autor

en: Subject
pt: Assunto

en: Administration
pt: Administração

en: Comments
pt: Comentários

en: edit
pt: editar

en: Update
pt: Atualizar

en: Updated
pt: Atualizado

en: Update options
pt: Opções de atualização

en: Authored by
pt: Criado por

en: Anonymous
pt: Anónimo

en: Operation
pt: Operação

en: Leave blank for %anonymous.
pt: Deixe em branco para %anonymous.

en: The update has been performed.
pt: A atualização foi efetuada.

en: Published comments
pt: Comentários publicados

en: No comments available.
pt: Não existem comentários.

en: Publish the selected comments
pt: Publicar os comentários selecionados

en: Unpublish the selected comments
pt: Não publicar os comentários selecionados

en: Posted in
pt: Colocado em

en: Delete the selected comments
pt: Eliminar os comentários selecionados

en: Select one or more comments to perform the update on.
pt: Selecione um ou mais comentários a atualizar.

en: List and edit site comments and the comment approval queue.
pt: Listar e editar comentários do sítio e a lista de aprovação de comentários.

en: Unapproved comments
pt: Comentários não aprovados
