OG Drive, integrate Google drive SDK with OG (7.x-1.0-rc1) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: enabled
pt: ativado

en: Register
pt: Registro

en: Delete
pt: Apagar

en: Submit
pt: Enviar

en: Organic groups
pt: Grupos orgânicos

en: disabled
pt: desativado

en: Disable
pt: Desabilitar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Habilitado

en: Reset
pt: Redefinir

en: This action cannot be undone.
pt: Esta operação não pode ser desfeita.

en: Upload
pt: Carregar

en: help page
pt: página de ajuda

en: Upload file
pt: Enviar arquivo

en: Read only
pt: Somente leitura

en: Synchronize
pt: Sincronizar
