OG Drive, integrate Google drive SDK with OG (7.x-1.0-rc3) - en to hi translation catalogue (14 entries)

en: enabled
hi: सक्रिय

en: Register
hi: पंजीकृत

en: Delete
hi: मिटायें

en: Submit
hi: जमा करें

en: Organic groups
hi: जैविक समूह

en: disabled
hi: अक्षम

en: Disable
hi: असक्रीय करें

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: This action cannot be undone.
hi: इस क्रिया को अकार्य नहीं किया जा सकता है यानि फिर से पहले की अवस्था मे जाना सम्भव नहीं है।

en: Upload
hi: अपलोड

en: help page
hi: सहायता पृष्ठ

en: Read only
hi: सिर्फ़ पढ़े
