OG Drive, integrate Google drive SDK with OG (7.x-1.0-rc3) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: enabled
pt: ativo

en: Register
pt: Inscrever-se

en: Delete
pt: Eliminar

en: Submit
pt: Enviar

en: Organic groups
pt: Grupos orgânicos

en: disabled
pt: inativo

en: Disable
pt: Desativar

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: Reset
pt: Reiniciar

en: This action cannot be undone.
pt: Esta ação não pode ser desfeita.

en: Upload
pt: Carregar ficheiro

en: help page
pt: a página de ajuda

en: File type
pt: tipo de ficheiro

en: Read only
pt: Só de leitura

en: Synchronize
pt: Sincronizar
