OG Drive, integrate Google drive SDK with OG (7.x-1.0-rc5) - en to fr translation catalogue (16 entries)

en: enabled
fr: activé

en: Register
fr: S'inscrire

en: Delete
fr: Supprimer

en: Submit
fr: Soumettre

en: disabled
fr: désactivé

en: Disable
fr: Désactiver

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: Upload
fr: Transférer

en: help page
fr: page d'aide

en: File type
fr: Type de fichier

en: Upload file
fr: Transférer le fichier

en: Read only
fr: Lecture uniquement

en: Synchronize
fr: Synchroniser
