Organic Groups Menu (OG Menu) (7.x-3.0-rc1) - en to nl translation catalogue (38 entries)

en: Title
nl: Titel

en: delete
nl: verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Group
nl: Groep

en: Description
nl: Beschrijving

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Weight
nl: Gewicht

en: Settings
nl: Instellingen

en: edit
nl: bewerken

en: Add item
nl: Item toevoegen

en: content types
nl: inhoudstypen

en: Parent item
nl: Bovenliggend onderdeel

en: Add menu
nl: Menu toevoegen

en: Replacement patterns
nl: Vervangingspatronen

en: Edit menu
nl: Menu bewerken

en: Delete menu
nl: Menu verwijderen

en: Edit menu item
nl: Menuonderdeel bewerken

en: Delete menu item
nl: Menuonderdeel verwijderen

en: Select list
nl: Selectielijst

en: Results
nl: Resultaten

en: Menu settings
nl: Menu-instellingen

en: List menus
nl: Menu's weergeven

en: Customize menu
nl: Menu aanpassen

en: List items
nl: Onderdelen weergeven

en: Menus
nl: Menu's

en: Menu link title
nl: Titel van menulink

en: edit menu
nl: menu bewerken

en: Processed @current out of @total.
nl: @current bewerkt op een totaal van @total.

en: Add link
nl: Link toevoegen

en: list links
nl: links weergeven

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het verwerken van %error_operation met argumenten: @arguments

en: add link
nl: link toevoegen

en: Provide a menu link
nl: Voer een menulink in

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
nl: Menulinks met een lager gewicht worden weergegeven voor links met een groter gewicht.

en: Shown when hovering over the menu link.
nl: Wordt getoond wanneer met de cursor over de menulink wordt bewogen.

en: There are no menu links yet.
nl: Er zijn nog geen menulinks.

en: Enable OG Menu
nl: OG Menu inschakelen

en: view group
nl: groep weergeven
