Organic Groups Menu (OG Menu) (7.x-3.0-rc1) - en to tr translation catalogue (37 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: delete
tr: sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Group
tr: Grup

en: Organic groups
tr: Organik gruplar

en: Description
tr: Açıklama

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Settings
tr: Ayarlar

en: edit
tr: düzenle

en: Add item
tr: Öğe ekle

en: content types
tr: içerik tipleri

en: Parent item
tr: Üst öğe

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Add menu
tr: Menü ekle

en: Replacement patterns
tr: Değiştirme şablonları

en: Edit menu
tr: Menü düzenle

en: Delete menu
tr: Menü sil

en: Edit menu item
tr: Menü öğesi düzenle

en: Delete menu item
tr: Menü öğesi sil

en: Select list
tr: Seçim listesi

en: Results
tr: Sonuçlar

en: Menu settings
tr: Menü ayarları

en: List menus
tr: Menüleri listele

en: Customize menu
tr: Menüyü özelleştir

en: List items
tr: Öğeleri listele

en: Menus
tr: Menüler

en: debug
tr: hata ayıklama

en: Menu link title
tr: Menü bağlantı başlığı

en: edit menu
tr: menü düzenle

en: Add link
tr: Bağlantı ekle

en: list links
tr: bağlantıları listele

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
tr: %error_operation argümanları şu argümanlarla işlenirken bir hata oluştu: @arguments

en: add link
tr: bağlantı ekle

en: Provide a menu link
tr: Bir menü bağlantısı sağlayın

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
tr: Ağırlığı küçük olan menü bağlantıları ağırlığı büyük olanlardan önce gösterilir.

en: Shown when hovering over the menu link.
tr: Menü bağlantısının üzerine gelindiğinde görünür.
