Organic Groups Menu (OG Menu) (7.x-3.0-rc2) - en to hi translation catalogue (30 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Group
hi: समूह

en: Organic groups
hi: जैविक समूह

en: Description
hi: उल्लेख

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Weight
hi: मान

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: edit
hi: संपादन करें

en: Add item
hi: मद जोडें

en: content types
hi: सामग्रियों का प्रकार

en: Parent item
hi: मूल जनक वस्तु

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Add menu
hi: मेनू जोडें

en: Replacement patterns
hi: प्रतिस्थापन का तरिका

en: Edit menu
hi: मेनू बदले

en: Delete menu
hi: मेनू मिटाएँ

en: Edit menu item
hi: मेनू मद बदलें

en: Delete menu item
hi: मेनू आइटम को हटाएँ

en: Select list
hi: सूची का चयन करें

en: Results
hi: परिणाम

en: Menu settings
hi: मेनू सेटिंग

en: Customize menu
hi: मनपसंद मेनु

en: Menus
hi: मेनू

en: debug
hi: डीबग

en: Menu link title
hi: मेनू लिंक शीर्षक

en: Prefer raw-text replacements for text to avoid problems with HTML entities!
hi: HTML संस्थाओं के साथ समस्याओं से बचने के लिए पाठ के लिए राव-टेक्स्ट प्रतिस्थापन पसंद करते हैं!

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
hi: %error_operation को @arguments तर्कों के साथ संसाधित करते समय त्रुटि हुई है।

en: Shown when hovering over the menu link.
hi: मेनू लिंक पर मँडराते दौरान दिखाया जाता है.
