Organic Groups Menu (OG Menu) (7.x-3.0-rc2) - en to ru translation catalogue (39 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: delete
ru: удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Group
ru: Группа

en: Organic groups
ru: Сущностные Группы

en: Description
ru: Описание

en: Reset
ru: Сбросить

en: Weight
ru: Вес

en: Settings
ru: Настройки

en: edit
ru: изменить

en: Add item
ru: Добавить пункт

en: content types
ru: типы материалов

en: Parent item
ru: Родитель

en: Filter
ru: Фильтр

en: Add menu
ru: Добавить меню

en: Replacement patterns
ru: Подстановочные шаблоны

en: Edit menu
ru: Редактировать меню

en: Delete menu
ru: Удалить меню

en: Edit menu item
ru: Изменить пункт меню

en: Delete menu item
ru: Удалить пункт меню

en: Select list
ru: Список выбора

en: Results
ru: Результаты

en: Menu settings
ru: Настройки меню

en: List menus
ru: Список меню

en: Customize menu
ru: Настройка меню

en: List items
ru: Список элементов

en: Menus
ru: Меню

en: debug
ru: отладка

en: Menu link title
ru: Название ссылки меню

en: edit menu
ru: редактировать меню

en: Prefer raw-text replacements for text to avoid problems with HTML entities!
ru: Во избежание проблем с элементами HTML предпочтительнее использовать "raw"-маркеры.

en: Processed @current out of @total.
ru: Обработано @current из @total.

en: Add link
ru: Добавить ссылку

en: list links
ru: список ссылок

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
ru: Произошла ошибка во время обработки %error_operation с аргументами: @arguments

en: add link
ru: добавить ссылку

en: Provide a menu link
ru: Создать ссылку в меню

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
ru: Ссылки меню с более легким весом "всплывают" над ссылками более тяжелыми.

en: Shown when hovering over the menu link.
ru: Описание, показываемое при наведении мыши на ссылку меню.
