Organic Groups Menu (OG Menu) (7.x-3.0-rc3) - en to pt translation catalogue (37 entries)

en: Title
pt: Título

en: delete
pt: eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Group
pt: Grupo

en: Organic groups
pt: Grupos orgânicos

en: Description
pt: Descrição

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Weight
pt: Peso

en: Settings
pt: Definições

en: edit
pt: editar

en: Add item
pt: Adicionar item

en: content types
pt: tipos de conteúdo

en: Parent item
pt: Item pai

en: Filter
pt: Filtro

en: Add menu
pt: Adicionar menu

en: Replacement patterns
pt: Padrões de substituição

en: Edit menu
pt: Editar menu

en: Delete menu
pt: Eliminar menu

en: Edit menu item
pt: Editar item de menu

en: Delete menu item
pt: Eliminar o item de menu

en: Select list
pt: Lista de seleção

en: Results
pt: Resultados

en: Menu settings
pt: Configurações de menu

en: List menus
pt: Listar menus

en: Customize menu
pt: Personalizar menu

en: List items
pt: Listar itens

en: Menu link title
pt: Título da ligação do menu

en: edit menu
pt: editar menu

en: Prefer raw-text replacements for text to avoid problems with HTML entities!
pt: Prefira as substituições de texto-prima para o texto para evitar problemas com as entidades HTML!

en: Add link
pt: Adicionar ligação

en: list links
pt: listar ligações

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
pt: Ocorreu um erro enquanto se processava %error_operation com os argumentos: @arguments

en: add link
pt: adicionar ligação

en: Provide a menu link
pt: Fornecer uma ligação do menu

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
pt: As ligações de menu com pesos menores são exibidas antes das ligações com pesos maiores.

en: Shown when hovering over the menu link.
pt: Exibido ao passar sobre a ligação do menu.

en: view group
pt: Ver grupo
