Organic Groups Menu (OG Menu) (7.x-3.0-rc4) - en to ja translation catalogue (40 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Group
ja: グループ

en: Organic groups
ja: オーガニックグループ

en: Description
ja: 説明

en: Reset
ja: リセット

en: Weight
ja: ウェイト

en: Settings
ja: 設定

en: edit
ja: 編集

en: Add item
ja: 項目を追加

en: content types
ja: コンテンツタイプ

en: Parent item
ja: 上位の項目

en: Filter
ja: フィルター

en: Add menu
ja: メニューの追加

en: Replacement patterns
ja: 置換パターン

en: Edit menu
ja: メニューの編集

en: Delete menu
ja: メニューの削除

en: Edit menu item
ja: メニュー項目の編集

en: Delete menu item
ja: メニュー項目の削除

en: Select list
ja: 選択リスト

en: Results
ja: 結果

en: Menu settings
ja: メニューの設定

en: List menus
ja: メニューの一覧

en: Customize menu
ja: メニューのカスタマイズ

en: List items
ja: 項目の一覧

en: Menus
ja: メニュー

en: debug
ja: デバッグ

en: Menu link title
ja: メニューリンクのタイトル

en: edit menu
ja: メニューを編集

en: Prefer raw-text replacements for text to avoid problems with HTML entities!
ja: HTML 要素での問題を回避するため、プレーンテキストで置き換えてください！

en: Processed @current out of @total.
ja: @total件中@current件処理しました。

en: Add link
ja: リンクの追加

en: list links
ja: リンク一覧

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
ja: 引数の %error_operation を処理中にエラーが発生しました: @arguments

en: add link
ja: リンクを追加

en: Provide a menu link
ja: メニューリンクを生成

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
ja: 小さなウエイト番号を持つメニューは大きなウエイト番号を持つメニューよりも前に表示されます。

en: Shown when hovering over the menu link.
ja: メニューリンクの上をマウスがホバーしたときに表示されます。

en: view group
ja: グループを表示
