Organic Groups Menu (OG Menu) (7.x-3.0-rc5) - en to pt translation catalogue (41 entries)

en: Title
pt: Título

en: delete
pt: apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Group
pt: Grupo

en: Organic groups
pt: Grupos orgânicos

en: Description
pt: Descrição

en: Reset
pt: Redefinir

en: Weight
pt: Peso

en: Settings
pt: Configurações

en: edit
pt: editar

en: Add item
pt: Novo item

en: content types
pt: tipos de conteúdo

en: Parent item
pt: Item superior

en: Filter
pt: Filtrar

en: Add menu
pt: Adicionar menu

en: Replacement patterns
pt: Padrões de substituição

en: Edit menu
pt: Editar menu

en: Delete menu
pt: Apagar menu

en: Edit menu item
pt: Editar item de menu

en: Delete menu item
pt: Apagar item de menu

en: OG Menu
pt: Menu OG

en: Select list
pt: Lista de seleção

en: Results
pt: Resultados

en: Menu settings
pt: Configurações do menu

en: List menus
pt: Listar menus

en: Customize menu
pt: Personalizar menu

en: List items
pt: Listar itens

en: debug
pt: depuração

en: Menu link title
pt: Título do link do menu

en: edit menu
pt: editar menu

en: Prefer raw-text replacements for text to avoid problems with HTML entities!
pt: Preferir substituições de raw-text para evitar problemas com entidades HTML!

en: Processed @current out of @total.
pt: Processados @current de @total

en: Add link
pt: Adicionar link

en: list links
pt: listar links

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
pt: Um erro ocorreu ao processar %error_operation com os argumentos: @arguments

en: add link
pt: adicionar link

en: Provide a menu link
pt: Disponibilizar um link no menu

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
pt: Links de menu com pesos menores são exibidos antes de links com pesos maiores.

en: Shown when hovering over the menu link.
pt: Exibida quando o mouse passar sobre o link de menu.

en: There are no menu links yet.
pt: Ainda não existem links no menu. !add_link

en: Each menu has a corresponding block that is managed on
            the <a href="@blocks">Blocks administration page</a>.
pt: Cada menu possui um bloco correspondente que pode ser configurado
      na <a href="@blocks">Página de administração de blocos</a>.
