Organic Groups Menu (OG Menu) (7.x-3.2) - en to fr translation catalogue (36 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Save configuration
fr: Enregistrer la configuration

en: delete
fr: supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Group
fr: Groupe

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Weight
fr: Poids

en: Settings
fr: Paramètres

en: edit
fr: modifier

en: content types
fr: types de contenu

en: Parent item
fr: Élément parent

en: Filter
fr: Filtrer

en: Add menu
fr: Ajouter un menu

en: Replacement patterns
fr: Motifs de substitution

en: Edit menu
fr: Modifier le menu

en: Delete menu
fr: Supprimer le menu

en: Select list
fr: Liste de sélection

en: Results
fr: Résultats

en: Menu settings
fr: Paramètres du menu

en: List menus
fr: Lister les menus

en: Customize menu
fr: Personnaliser le menu

en: debug
fr: débogage

en: Menu link title
fr: Titre du lien dans le menu

en: edit menu
fr: modifier le menu

en: Prefer raw-text replacements for text to avoid problems with HTML entities!
fr: Préférez les substitutions par texte brut (raw) pour éviter les problèmes dûs aux entités HTML !

en: List links
fr: Lister les liens

en: Processed @current out of @total.
fr: @current sur @total traité(s).

en: Add link
fr: Ajouter un lien

en: list links
fr: lister les liens

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
fr: Une erreur est survenue lors du traitement de %error_operation avec les arguments : @arguments

en: add link
fr: ajouter un lien

en: Provide a menu link
fr: Fournir un lien de menu

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
fr: Les liens de menus avec un poids léger seront affichés avant les liens dotés d'un poids plus lourd.

en: Edit menu link
fr: Modifier le lien de menu

en: Delete menu link
fr: Suppirmer le lien de menu

en: Shown when hovering over the menu link.
fr: S'affiche au survol du lien du menu.
