Organic Groups Menu (OG Menu) (7.x-3.3) - en to bn translation catalogue (14 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Save configuration
bn: কনফিগারেশন সংরক্ষণ কর

en: delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Description
bn: বিবরণ

en: Weight
bn: ভর

en: Settings
bn: সেটিংস

en: edit
bn: সম্পাদন

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: Menu settings
bn: মেনু সেটিংস

en: debug
bn: ডিবাগ

en: Provide a menu link
bn: একটি মেনুতে লিংক হিসেবে রাখুন

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
bn: কম ভরের মেনু লিংকগুলো অপেক্ষাকৃত বেশি ভরের লিংকগুলোর আগে দেখানো হবে।

en: Shown when hovering over the menu link.
bn: মেনু লিংকের ওপর মাউস কার্সর নিলে এটি দেখা যাবে।
