Organic Groups Menu (OG Menu) (7.x-3.3) - en to id translation catalogue (32 entries)

en: Title
id: Judul

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: delete
id: hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Group
id: Grup

en: Organic groups
id: Kelompok organik

en: Description
id: Deskripsi

en: Weight
id: Bobot

en: Settings
id: Pengaturan

en: content types
id: jenis-jenis konten

en: Parent item
id: Item induk

en: Add menu
id: Tambah menu

en: Replacement patterns
id: Pola-pola penggantian

en: Delete menu
id: Hapus menu

en: Select list
id: Daftar pilihan

en: Results
id: Hasil

en: Menu settings
id: Pengaturan menu

en: List menus
id: Daftar menu

en: Customize menu
id: Atur menu

en: Menus
id: Menu

en: Menu link title
id: Judul pokok menu

en: edit menu
id: sunting menu

en: List links
id: Daftar tautan

en: Add link
id: Tambah tautan

en: list links
id: daftar pranala

en: An error occurred while processing %error_operation with arguments: @arguments
id: Terjadi kesalahan saat memproses %error_operation dengan argumen: @arguments

en: add link
id: tambah tautan

en: Provide a menu link
id: Sediakan tautan menu

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
id: Tautan menu yang lebih ringan akan ditampilkan sebelum tautan yang lebih berat.

en: Edit menu link
id: Edit tautan menu

en: Delete menu link
id: Hapus tautan menu

en: Shown when hovering over the menu link.
id: Ditampilkan ketika kursor mouse lewat diatas tautan menu.
