OG Menu Single (7.x-1.0-beta1) - en to fr translation catalogue (18 entries)

en: Save configuration
fr: Enregistrer la configuration

en: None
fr: Aucun(e)

en: Weight
fr: Poids

en: Depth
fr: Profondeur

en: Parent item
fr: Élément parent

en: All
fr: Tout

en: Menu settings
fr: Paramètres du menu

en: Menu link title
fr: Titre du lien dans le menu

en: Automatically Detect
fr: Détection automatique

en: List links
fr: Lister les liens

en: Add link
fr: Ajouter un lien

en: There are no menu links yet. <a href="@link">Add link</a>.
fr: Il n'y a pas encore de lien de menu. <a href="@link"> Ajouter un lien</a>.

en: Provide a menu link
fr: Fournir un lien de menu

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
fr: Les liens de menus avec un poids léger seront affichés avant les liens dotés d'un poids plus lourd.

en: Edit menu link
fr: Modifier le lien de menu

en: Delete menu link
fr: Suppirmer le lien de menu

en: Shown when hovering over the menu link.
fr: S'affiche au survol du lien du menu.

en: Manage menu
fr: Gérer le menu
