OG Menu Single (7.x-1.0-beta1) - en to id translation catalogue (20 entries)

en: Save configuration
id: Simpan konfigurasi

en: Organic groups
id: Kelompok organik

en: Description
id: Deskripsi

en: None
id: Tiada

en: Weight
id: Bobot

en: Parent
id: Induk

en: Depth
id: Kedalaman

en: Parent item
id: Item induk

en: All
id: Semua

en: Menu settings
id: Pengaturan menu

en: Menus
id: Menu

en: Menu link title
id: Judul pokok menu

en: List links
id: Daftar tautan

en: Add link
id: Tambah tautan

en: There are no menu links yet. <a href="@link">Add link</a>.
id: Belum ada tautan menu. <a href="@link">Tambahkan tautan</a>.

en: Provide a menu link
id: Sediakan tautan menu

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
id: Tautan menu yang lebih ringan akan ditampilkan sebelum tautan yang lebih berat.

en: Edit menu link
id: Sunting tautan menu

en: Delete menu link
id: Hapus tautan menu

en: Shown when hovering over the menu link.
id: Ditampilkan ketika kursor mouse lewat diatas tautan menu.
