OG Menu Single (7.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (19 entries)

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: Description
it: Descrizione

en: None
it: Nessuno

en: Weight
it: Peso

en: Parent
it: Genitore

en: Depth
it: Profondità

en: Parent item
it: Voce padre

en: All
it: Tutti

en: Menu settings
it: Impostazioni del menù

en: Menus
it: Menù

en: Menu link title
it: Titolo del link sul menu

en: List links
it: Elenca le voci del menu

en: Add link
it: Aggiungi link

en: There are no menu links yet. <a href="@link">Add link</a>.
it: Non ci sono ancora voci nel menu. <a href="@link">Aggiungi voce</a>.

en: Provide a menu link
it: Fornisce una voce del menu

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
it: Le voci del menu con un peso minore vengono visualizzate prima delle voci con un peso maggiore.

en: Edit menu link
it: Modifica voce del menu

en: Delete menu link
it: Elimina voce del menu

en: Shown when hovering over the menu link.
it: Visualizzato quando il cursore del mouse passa sopra questa voce del menu.
