OG Menu Single (7.x-1.0-beta1) - en to ja translation catalogue (21 entries)

en: Save configuration
ja: 構成を保存

en: Organic groups
ja: オーガニックグループ

en: Description
ja: 説明

en: None
ja: なし

en: Weight
ja: ウェイト

en: Parent
ja: 親

en: Depth
ja: 深さ

en: Menu
ja: メニュー

en: Parent item
ja: 上位の項目

en: All
ja: すべて

en: Menu settings
ja: メニューの設定

en: Menus
ja: メニュー

en: Menu link title
ja: メニューリンクのタイトル

en: List links
ja: リンクの一覧

en: Add link
ja: リンクの追加

en: There are no menu links yet. <a href="@link">Add link</a>.
ja: メニューリンクはまだ一つも登録されていません。<a href="@link">リンクを追加する</a>。

en: Provide a menu link
ja: メニューリンクを生成

en: Menu links with smaller weights are displayed before links with larger weights.
ja: 小さなウエイト番号を持つメニューは大きなウエイト番号を持つメニューよりも前に表示されます。

en: Edit menu link
ja: メニューリンクの編集

en: Delete menu link
ja: メニューリンクの削除

en: Shown when hovering over the menu link.
ja: メニューリンクの上をマウスがホバーしたときに表示されます。
