Organic Groups Quick Join (7.x-1.0) - en to id translation catalogue (10 entries)

en: user
id: anggota

en: Username
id: Nama pengguna

en: Organic groups
id: Kelompok organik

en: Subject
id: Judul

en: Password
id: Sandi

en: The name %name is already taken.
id: Nama %name sudah digunakan.

en: Error saving user account.
id: Gagal menyimpan keanggotaan

en: New user: %name (%email).
id: Anggota baru: %name (%email).

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, apostrophes, and underscores.
id: Spasi dibolehkan, tanda baca tidak dibolehkan kecuali untuk titik, tanda minus, petik satu dan garis bawah.

en: A welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
id: Pesan selamat datang dan instruksi lebih lanjut telah dikirimkan pada alamat email Anda
