Organic Groups Quick Join (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (11 entries)

en: user
pt: usuário

en: Username
pt: Nome de usuário

en: Organic groups
pt: Grupos orgânicos

en: Subject
pt: Assunto

en: Password
pt: Senha

en: edit
pt: editar

en: The name %name is already taken.
pt: O nome %name já está em uso.

en: Error saving user account.
pt: Erro ao gravar a conta do usuário.

en: New user: %name (%email).
pt: Novo usuário: %name (%email).

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, apostrophes, and underscores.
pt: Espaços são permitidos; pontuação não é permitida exceto pontos, hifens, apóstrofos e sublinhados.

en: A welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
pt: Uma mensagem de boas-vindas com instruções foi enviada para o seu endereço de e-mail.
