Organic Groups Quick Join (7.x-1.1) - en to ja translation catalogue (12 entries)

en: user
ja: ユーザー

en: Username
ja: ユーザー名

en: Organic groups
ja: オーガニックグループ

en: Subject
ja: 件名

en: Password
ja: パスワード

en: edit
ja: 編集

en: Email
ja: メール

en: The name %name is already taken.
ja: ユーザー名 %name はすでに登録されています。

en: Error saving user account.
ja: ユーザーアカウントの保存中にエラーが発生しました。

en: New user: %name (%email).
ja: 新規ユーザー: %name (%email)

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, apostrophes, and underscores.
ja: 空白文字は使用できますが、ピリオド・ハイフン・アポストロフィー・アンダースコア以外の句読点は使用できません。

en: A welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
ja: より詳しい説明があなたのメールアドレスに送信されています。
