Organic Groups Quick Join (7.x-1.2) - en to da translation catalogue (12 entries)

en: user
da: bruger

en: Username
da: Brugernavn

en: Organic groups
da: Organiske grupper

en: Subject
da: Emne

en: Password
da: Adgangskode

en: edit
da: redigér

en: Email
da: E-mail

en: The name %name is already taken.
da: Navnet %name er allerede taget.

en: Error saving user account.
da: Fejl ved opdatering af brugerkonto.

en: New user: %name (%email).
da: Ny bruger: %name (%email).

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, apostrophes, and underscores.
da: Mellemrum er tilladt; eneste tilladte specialtegn er punktummer, bindestreger, apostroffer og understregninger.

en: A welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
da: En besked med yderligere vejledning er blevet sendt til din e-mail-adresse.
