Organic Groups Quick Join (7.x-1.2) - en to pt translation catalogue (11 entries)

en: user
pt: utilizador

en: Username
pt: Nome de utilizador

en: Organic groups
pt: Grupos orgânicos

en: Subject
pt: Assunto

en: Password
pt: Senha

en: edit
pt: editar

en: The name %name is already taken.
pt: O nome %name já existe.

en: Error saving user account.
pt: Erro ao guardar a conta de utilizador.

en: New user: %name (%email).
pt: Novo utilizador: %name (%email).

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, apostrophes, and underscores.
pt: São permitidos espaços, não é permitida pontuação com exceção para pontos finais, hífenes, apóstrofos e traços inferiores.

en: A welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
pt: Uma mensagem de boas-Vindas com instruções adicionais foi enviado para o seu endereço de email.
