Organic Groups Quick Join (7.x-1.3) - en to de translation catalogue (14 entries)

en: user
de: Benutzer

en: Username
de: Benutzername

en: Organic groups
de: Organische Gruppen

en: Subject
de: Betreff

en: Password
de: Passwort

en: edit
de: Bearbeiten

en: Email
de: E-Mail

en: The name %name is already taken.
de: Der Name %name ist bereits vergeben.

en: Error saving user account.
de: Fehler beim Speichern des Benutzerkontos.

en: New user: %name (%email).
de: Neuer Benutzer: %name (%email).

en: Button Text
de: Button-Text

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, apostrophes, and underscores.
de: Leerzeichen sind erlaubt. Satzzeichen sind mit Ausnahme von Punkten, Bindestrichen, Apostrophen und Unterstrichen nicht erlaubt.

en: A welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
de: Eine Willkommensnachricht mit weiteren Anweisungen wurde an Ihre E-Mail-Adresse geschickt.

en: Confirmation Message
de: Bestätigungsnachricht
