Organic Groups Quick Join (7.x-1.3) - en to hr translation catalogue (12 entries)

en: user
hr: korisnik

en: Username
hr: Korisničko ime

en: Organic groups
hr: Organske grupe

en: Subject
hr: Naziv

en: Password
hr: Lozinka

en: edit
hr: uredi

en: Email
hr: E-pošta

en: The name %name is already taken.
hr: Korisničko ime %name je zauzeto.

en: Error saving user account.
hr: Greška prilikom spremanja korisničkog računa.

en: New user: %name (%email).
hr: Novi korisnik: %name (%email).

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, apostrophes, and underscores.
hr: Razmaci su dopušteni; Interpunkcijski znakovi osim točke, crtice, apostrofa i donje crtice nisu dopušteni.

en: A welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
hr: Poruka dobrodošlice s daljin uputama je poslana na vašu e-poštu.
