Organic Groups Quick Join (7.x-1.3) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: user
it: utente

en: Username
it: Nome utente

en: Subject
it: Oggetto

en: edit
it: modifica

en: Email
it: E-mail

en: The name %name is already taken.
it: Il nome %name è già usato.

en: Error saving user account.
it: Errore nel salvare il profilo utente.

en: New user: %name (%email).
it: Nuovo utente: %name (%email).

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, apostrophes, and underscores.
it: Gli spazi sono permessi; la punteggiatura non è ammessa ad eccezione di punti, trattini, apostrofi e underscore.

en: A welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
it: Un messaggio di benvenuto con ulteriori informazioni è stato inviato al tuo indirizzo di posta elettronica.
