Organic Groups Quick Join (7.x-1.2) - en to nl translation catalogue (11 entries)

en: user
nl: gebruiker

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Password
nl: Wachtwoord

en: edit
nl: bewerken

en: Email
nl: E-mail

en: The name %name is already taken.
nl: De naam %name is reeds in gebruik.

en: Error saving user account.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het opslaan van het account.

en: New user: %name (%email).
nl: Nieuwe gebruiker: %name (%email).

en: Spaces are allowed; punctuation is not allowed except for periods, hyphens, apostrophes, and underscores.
nl: Toegestaan zijn: letters, cijfers, spatie, punt, koppelteken, aanhalingsteken of onderstrepingsteken.

en: A welcome message with further instructions has been sent to your e-mail address.
nl: Een bericht met instructies is naar uw e-mailadres verstuurd.
