OG Quiz (7.x-1.0) - en to hu translation catalogue (30 entries)

en: Title
hu: Cím

en: delete
hu: törlés

en: Submit
hu: Beküldés

en: Organic groups
hu: Öntevékeny csoportok

en: Update
hu: Frissítés

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Question
hu: Kérdés

en: Answer
hu: Válasz

en: This action cannot be undone
hu: A művelet nem visszavonható

en: cancel
hu: mégsem

en: Feedback
hu: Visszajelzés

en: Add a title that will help distinguish this question from other questions. This will not be seen during the quiz.
hu: Egy cím adható a kérdéshez, ami segít megkülönböztetni azt a többitől. Nem jelenik meg kvíz közben.

en: This quiz has not been scored yet.
hu: Ennek a kvíznek még nincs eredménye.

en: Enter your answer here. If you need more space, click on the grey bar at the bottom of this area and drag it down.
hu: Itt lehet megadni a választ. Ha több helyre van szükség, a mező alján található szürke sávra kattintva, majd azt lefele húzva lehet a teret megnövelni.

en: This answer has not yet been scored.
hu: Ez a válasz még nem lett pontozva.

en: Until the answer is scored, the total score will not be correct.
hu: A válasz értékeléséig az összpontszám nem végleges.

en: Rubric
hu: Értékelési szempontok

en: You must provide an answer
hu: Meg kell adni egy választ

en: The current revision has been answered. We create a new revision so that the reports from the existing answers stays correct.
hu: A jelenlegi változat már meg lett válaszolva. Létrehozásra kerül egy új változat, így a meglévő válaszok jelentései helyesek maradnak.

en: Confirm deletion
hu: Törlés megerősítése

en: Are you sure you want to delete all of these results?
hu: Biztosan törölhető az összes eredmény?

en: Delete all marked results
hu: A összes kijelölt eredmény törlése

en: Start quiz
hu: Kvíz elindítása

en: Specify the criteria for grading the response.
hu: Kritérium meghatározása a válasz minősítéséhez.

en: Total score: @score %
hu: Összes pontszám: @score %

en: Add to @quiz
hu: Hozzáadás ehhez: @quiz

en: This question is already a member of
hu: Ez a kérdés már része a

en: Title for new @quiz
hu: Az új @quiz címe

en: New revision has been created for the @quiz %n
hu: @quiz %n új változata készült el

en: Enter feedback
hu: Visszajelzés küldése
