Organic Groups Site Manager (7.x-1.14) - en to cs translation catalogue (97 entries)

en: Home
cs: Domů

en: Title
cs: Nadpis

en: Save configuration
cs: Uložit nastavení

en: Administer
cs: Spravovat

en: Delete
cs: Smazat

en: Submit
cs: Odeslat

en: Operations
cs: Operace

en: Content
cs: Obsah

en: Type
cs: Typ

en: Author
cs: Autor

en: Closed
cs: Zavřená

en: Actions
cs: Akce

en: more
cs: více

en: Comments
cs: Komentáře

en: Taxonomy
cs: Kategorie

en: Content types
cs: Typy obsahu

en: Overview
cs: Přehled

en: Edit
cs: Upravit

en: Weight
cs: Váha

en: The configuration options have been saved.
cs: Nastavení bylo uloženo.

en: Image
cs: Obrázek

en: Settings
cs: Nastavení

en: Name
cs: Jméno

en: edit
cs: upravit

en: General settings
cs: Obecné nastavení

en: Save
cs: Uložit

en: Open
cs: Otevřené

en: remove
cs: odstranit

en: View
cs: Zobrazit

en: Path
cs: Cesta

en: Updated
cs: Aktualizováno

en: Add term
cs: Přidat termín

en: User
cs: Uživatel

en: Options
cs: Možnosti

en: Created
cs: Vytvořeno

en: All
cs: Vše

en: Add content
cs: Přidat obsah

en: Breadcrumb
cs: Drobečková navigace

en: Roles
cs: Role

en: Comment
cs: Komentář

en: Published
cs: Zveřejněno

en: Vocabulary name
cs: Název slovníku

en: Administer content
cs: Spravovat obsah

en: Start
cs: Začátek

en: Configuration
cs: Nastavení

en: Clone
cs: Klonovat

en: Ascending
cs: Vzestupně

en: Descending
cs: Sestupně

en: Profile
cs: Profil

en: Defaults
cs: Výchozí hodnoty

en: The field %field is required.
cs: Pole %field je povinné.

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Updated date
cs: Datum úpravy

en: Hidden
cs: Skryté

en: Create account
cs: Vytvořit účet

en: ‹ previous
cs: ‹ předchozí

en: next ›
cs: následující ›

en: author
cs: autor

en: Log out
cs: Odhlásit

en: The settings have not been saved because of the errors.
cs: Nastavení nebylo uloženo kvůli chybám.

en: People
cs: Uživatelé

en: list terms
cs: seznam termínů

en: add terms
cs: přidat termíny

en: Results
cs: Výsledky

en: Permissions
cs: Oprávnění

en: Theme settings
cs: Nastavení tématu vzhledu

en: Apply
cs: Použít

en: Variables
cs: Proměnné

en: Menus
cs: Menu

en: « first
cs: « první

en: last »
cs: poslední »

en: taxonomy
cs: taxonomie

en: User profile
cs: Profil uživatele

en: Machine name
cs: Strojový název

en: Toggle display
cs: Přepnout zobrazení

en: Default theme
cs: Výchozí téma vzhledu

en: Create @name
cs: Vytvořit @name

en: Enable or disable the display of certain page elements.
cs: Povoluje nebo zakazuje zobrazení určitých elementů stránky.

en: Dashboard
cs: Ovládací panel

en: You do not have any administrative items.
cs: Nebyly nalezeny žádné položky administrace.

en: - Choose an operation -
cs: - Vybrat operaci -

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: Reset vocabulary %name to alphabetical order.
cs: Vrátit slovník %name do abecedního pořadí.

en: Structure
cs: Struktura

en: All content
cs: Veškerý obsah

en: Edit own comments
cs: Upravit vlastní komentáře

en: <em>Edit @type</em> @title
cs: <em>Upravit @type</em> @title

en: Administer content types
cs: Administrovat typy obsahu

en: Screenshot for !theme theme
cs: Ukázka tématu vzhledu !theme

en: Settings for !theme theme
cs: Nastavení pro téma vzhledu !theme

en: default theme
cs: výchozí téma vzhledu

en: The %theme theme was not found.
cs: Téma vzhledu %theme nebylo nalezeno.

en: %theme is now the default theme.
cs: %theme je nyní výchozí téma vzhledu.

en: Set default theme
cs: Nastavit výchozí téma vzhledu

en: No terms available. <a href="@link">Add term</a>.
cs: Žádné termíny nejsou k dispozici. <a href="@link">Přidat termín</a>.

en: Master
cs: Nadřízené
