Organic Groups Site Manager (7.x-1.14) - en to mr translation catalogue (54 entries)

en: Home
mr: मुख्य पान

en: Title
mr: शीर्षक

en: Save configuration
mr: बदल संरक्षीत करा

en: Administer
mr: व्यवस्थापन

en: Delete
mr: मिटवा

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Operations
mr: कृती

en: Content
mr: साहित्य

en: Type
mr: प्रकार

en: Author
mr: लेखक

en: Closed
mr: बंद

en: Actions
mr: कृती

en: more
mr: आणखी

en: Comments
mr: प्रतिक्रिया

en: Taxonomy
mr: वर्गीकरण

en: Content types
mr: साहित्य प्रकार

en: Edit
mr: संपादन

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Weight
mr: मुल्य

en: The configuration options have been saved.
mr: संरचना पर्याय संरक्षीत केले

en: Image
mr: छायाचित्र

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: edit
mr: संपादन

en: General settings
mr: सामान्य संरचना

en: Save
mr: संरक्षीत

en: remove
mr: मिटवा

en: View
mr: बघा

en: Path
mr: रस्ता

en: Updated
mr: सुधारित

en: Text
mr: अक्षर

en: ID
mr: आय डी

en: User
mr: सदस्य

en: Options
mr: विकल्प

en: Created
mr: प्रकाशन

en: All
mr: सर्व

en: Add content
mr: लिखाण समाविष्ट करा

en: Site
mr: संकेतस्थळ

en: Roles
mr: वर्तनमर्यादा

en: Comment
mr: प्रतिक्रिया

en: Published
mr: प्रकाशित

en: Configuration
mr: संरूपण

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: ‹ previous
mr: ‹ मागे

en: next ›
mr: पुढे ›

en: Log out
mr: लॉग आऊट

en: People
mr: लोक

en: Results
mr: निकाल

en: Menus
mr: मेनूज

en: « first
mr: « प्रथम

en: last »
mr: अंतिम »

en: taxonomy
mr: टेक्सोनॊमी

en: Default theme
mr: मूलभूत थीम

en: Structure
mr: आराखडा
