Organic Groups Site Manager (7.x-1.14) - en to nl translation catalogue (335 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Save configuration
nl: Instellingen opslaan

en: Administer
nl: Beheren

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Submit
nl: Indienen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Content
nl: Inhoud

en: Author
nl: Auteur

en: Closed
nl: Gesloten

en: Actions
nl: Acties

en: more
nl: meer

en: Comments
nl: Reacties

en: Taxonomy
nl: Taxonomie

en: Content types
nl: Inhoudstypen

en: Overview
nl: Overzicht

en: Edit
nl: Bewerken

en: Weight
nl: Gewicht

en: The configuration options have been saved.
nl: De instellingen zijn opgeslagen.

en: Image
nl: Afbeelding

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: edit
nl: bewerken

en: General settings
nl: Algemene instellingen

en: Save
nl: Opslaan

en: Link target
nl: Doel van de link

en: remove
nl: verwijderen

en: View
nl: Weergeven

en: Path
nl: Pad

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Text
nl: Tekst

en: Add term
nl: Term toevoegen

en: Allowed themes
nl: Toegelaten thema's

en: User
nl: Gebruiker

en: Options
nl: Opties

en: Created
nl: Aangemaakt

en: All
nl: Alle

en: Add content
nl: Inhoud toevoegen

en: Breadcrumb
nl: Kruimelpad

en: Site
nl: Website

en: Roles
nl: Rollen

en: Comment
nl: Reactie

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Vocabulary name
nl: Naam van woordenlijst

en: Administer content
nl: Inhoud beheren

en: Start
nl: Begin

en: Configuration
nl: Instellingen

en: Clone
nl: Dupliceren

en: Ascending
nl: Oplopend

en: Descending
nl: Aflopend

en: Profile
nl: Profiel

en: Defaults
nl: Standaardinstellingen

en: The field %field is required.
nl: Het veld %field is verplicht.

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Updated date
nl: Wijzigingsdatum

en: Hidden
nl: Verborgen

en: Create account
nl: Account aanmaken

en: ‹ previous
nl: ‹ vorige

en: next ›
nl: volgende ›

en: My
nl: Mijn

en: author
nl: auteur

en: Log out
nl: Uitloggen

en: The settings have not been saved because of the errors.
nl: De instellingen zijn niet opgeslagen omdat er fouten zijn opgetreden.

en: People
nl: Personen

en: list terms
nl: termen weergeven

en: add terms
nl: termen toevoegen

en: Results
nl: Resultaten

en: Permissions
nl: Toegangsrechten

en: Manage features
nl: Functionaliteiten beheren

en: Theme settings
nl: Thema-instellingen

en: Apply
nl: Toepassen

en: Add members
nl: Leden toevoegen

en: Variables
nl: Variabelen

en: Menus
nl: Menu's

en: « first
nl: « eerste

en: last »
nl: laatste »

en: taxonomy
nl: taxonomie

en: User profile
nl: Gebruikersprofiel

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: Site Content
nl: Site-inhoud

en: Toggle display
nl: Weergave aan- en uitzetten

en: Default theme
nl: Standaardthema

en: Create @name
nl: @name aanmaken

en: Edit Site
nl: Site aanpassen

en: Enable or disable the display of certain page elements.
nl: Weergave van bepaalde pagina-elementen in- of uitschakelen.

en: My content
nl: Mijn inhoud

en: You do not have any administrative items.
nl: U heeft geen beheeritems.

en: - Choose an operation -
nl: - Kies een bewerking -

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Menu cache cleared.
nl: Menu-cache is leeggemaakt.

en: Reset vocabulary %name to alphabetical order.
nl: Zet woordenlijst %name terug naar alfabetische volgorde.

en: Site Administration
nl: Websitebeheer

en: Structure
nl: Structuur

en: Manage content
nl: Inhoud beheren

en: All content
nl: Alle inhoud

en: Edit own comments
nl: Eigen reacties bewerken

en: <em>Edit @type</em> @title
nl: <em>@type</em> @title <em>bewerken</em>

en: Administer content types
nl: Inhoudstypes beheren

en: Screenshot for !theme theme
nl: Afbeelding voor thema !theme

en: Settings for !theme theme
nl: Instellingen voor thema !theme

en: default theme
nl: standaardthema

en: The %theme theme was not found.
nl: Het thema %theme is niet gevonden.

en: %theme is now the default theme.
nl: %theme is ingesteld als standaardthema.

en: Set default theme
nl: Instellen als standaardthema

en: No terms available. <a href="@link">Add term</a>.
nl: Geen term beschikbaar. <a href="@link">Voeg een term toe</a>.

en: Delete own comments
nl: Eigen reacties verwijderen

en: Add people
nl: Personen toevoegen

en: Default path pattern
nl: Standaard pad-patroon

en: Reaction
nl: Reactie

en: Append the page title to the breadcrumb trail
nl: Plaats de paginatitel achter het kruimelpad

en: %user has been added to the group %group-title.
nl: %user is aan de groep %group-title toegevoegd.

en: Administer Features
nl: Functionaliteiten beheren

en: Administer comments
nl: Reacties beheren

en: Delete all comments
nl: Alle reacties verwijderen

en: Edit the Site node.
nl: Websitenode bewerken.

en: Filter on the site linked to the entity.
nl: Filteren op de site waaraan de entiteit gelinkt is.

en: Manageable sites by current user
nl: Sites die de huidige gebruiker kan beheren

en: Filter on all sites the current user can manage.
nl: Filteren op sites die de huidige gebruiker kan beheren.

en: Access platform overview pages
nl: Toegang tot platform overzichtspagina's

en: Get overview pages such as platform content and platform comments.
nl: Geeft overzichtspagina's zoals inhoud en reacties binnen het platform.

en: Administer Site
nl: Website beheren

en: View the Site administration pages.
nl: De website-beheerpagina's weergeven

en: Make this content type a Site type.
nl: Maak van dit inhoudstype een website-type.

en: All nodes of this type will be recognized as being a Site.
nl: Alle nodes van dit type worden herkend als site.

en: WARNING: The content type needs also to be a Group type!
nl: WAARSCHUWING: Het inhoudstype moet ook een groeptype zijn!

en: Site Manager
nl: Sitebeheerder

en: A content type can only be a Site if it also a Group type.
nl: Een inhoudstype kan alleen een website zijn als het ook een groepstype is.

en: Support to setup a platform supporting multiple (sub)sites using Organic Groups.
nl: Ondersteuning voor het instellen van meerdere (sub)sites op basis van Organic Groups.

en: Organic Groups Site Manager
nl: Organic Groups Websitebeheerder

en: Handle Site published status change
nl: Verwerk wijziging in publicatiestatus van de site

en: Checks if the user has access to the current Site.
nl: Controleer of de gebruiker toegang heeft tot de huidige website.

en: View an unpublished Site and its content
nl: Niet-gepubliceerde site en zijn inhoud weergeven

en: View all content within a Site that is not published.
nl: Alle niet-gepubliceerde inhoud in een site weergeven

en: Manage all content within a Site
nl: Alle inhoud van een site beheren

en: View and manage all content in the Site. <em>Warning: Give to trusted roles only; this permission has security implications in the Site context.</em>
nl: Alle inhoud van een site weergeven en beheren. <em> Let op: alleen toevoegen aan rollen die u vertrouwt; dit toegangsrecht kan schadelijke gevolgen hebben voor de beveiliging van het systeem.</em>

en: Site Access
nl: Website toegangscontrole

en: Access control on Sites and their content based on the published status of the Site node.
nl: Toegangscontrole voor websites en hun inhoud gebaseerd op de publicatie status van nodes.

en: Select Site
nl: Website selecteren

en: Manage Site members
nl: Leden van website beheren

en: Add Site members.
nl: Leden aan website toevoegen.

en: View Site roles.
nl: Rollen van website weergeven.

en: View Site permissions.
nl: Toegangsrechten van website weergeven.

en: Manage Site menus and their content.
nl: Menu's van de site beheren.

en: Override global variables with Site specific values.
nl: Overschrijf globale instellingen op website niveau.

en: Site Administration menu
nl: Websitebeheer-menu

en: Site switcher
nl: Site kiezer

en: OG Site Admin placeholder
nl: OG websitebeheer-plaatshouder

en: Site Administration Menu
nl: Websitebeheer-menu

en: Replaces the administrative menu with Site specific tasks.
nl: Vervangt het beheermenu door websitespecifieke taken.

en: Global settings for Site breadcrumbs.
nl: Globale instellingen voor kruimelpaden.

en: Enable breadcrumbs for Sites
nl: Kruimelpad voor websites inschakelen

en: Enabling this feature will add the breadcrumb to the Site pages.
nl: Inschakelen van deze functionaliteit toont het kruimelpad op de pagina's van de site.

en: Default settings for the Breadcrumb feature.
nl: Standaardinstellingen van de kruimelpad functionaliteit.

en: Site settings for the Breadcrumb feature.
nl: Instellingen van de kruimelpad functionaliteit op deze site.

en: Hide on Site frontpage
nl: Verbergen op voorpagina

en: Do not show the breadcrumb on the Site homepage.
nl: Het kruimelpad niet tonen op de voorpagina van de site.

en: Home link to Site frontpage
nl: Home linken naar de voorpagina van de site.

en: Force the root part of the breadcrumb to link to the Site frontpage, this option will be ignored when the breadcrumb root has been overridden.
nl: Forceer dat het eerste item in het kruimelpad naar de voorpagina verwijst. Deze optie wordt genegeerd als het eerste item van het kruimelpad overschreven is.

en: The page title will be appended to the breadcrumb trail.
nl: De titel van de pagina zal achteraan het kruimelpad worden toegevoegd.

en: Custom breadcrumb
nl: Aangepast kruimelpad

en: Manually set the breadcrumb root
nl: Eerste item van het kruimelpad aanpassen

en: If checked, you can specify the root of the breadcrumb for this theme.
nl: Indien ingeschakeld, kan het eerste item van het kruimelpad voor dit thema aangepast worden.

en: Add part
nl: Onderdeel toevoegen

en: Add at least one breadcrumb part.
nl: Voeg minimaal een onderdeel toe aan het kruimelpad.

en: The URL should be either a valid external URL or an existing internal path.
nl: De URL moet een geldige externe URL of een bestaand intern pad zijn.

en: There are no parts added yet.
nl: Er zijn nog geen onderdelen toegevoegd.

en: Show customizable breadcrumb.
nl: Instelbaar kruimelpad weergeven.

en: Administer Breadcrumb settings
nl: Kruimelpadinstellingen beheren

en: Manage the global Site breadcrumb settings.
nl: Globale instellingen voor het kruimelpad beheren.

en: OG Breadcrumb
nl: OG-kruimelpad

en: Configuration of the OG breadcrumb.
nl: Instellingen van het OG-kruimelpad

en: Default Breadcrumb configuration.
nl: Standaardinstelligen voor het kruimelpad.

en: Breadcrumb configuration.
nl: Instellingen voor het kruimelpad.

en: Site Breadcrumb
nl: Kruimelpad van de site

en: Site Breadcrumb feature that allows to override the behaviour and starting point(s) of the Site breadcrumb.
nl: Met de kruimelpad functionaliteit kan u het gedrag en beginpunt(en) van het kruimelpad overschrijven.

en: Manage the comments of this Site.
nl: Reacties op deze site beheren.

en: Comment paths
nl: Paden voor reacties

en: Updated alias for comment @comment_id.
nl: De URL-alias voor reactie @comment_id is bijgewerkt.

en: Allows the user to delete his/her own comments.
nl: Gebruiker mag eigen reacties verwijderen.

en: Allows the user to delete all comments.
nl: Gebruiker mag alle reacties verwijderen.

en: Edit all comments
nl: Alle reacties bewerken

en: Allows the user to edit all comments.
nl: Gebruiker mag alle reacties bewerken.

en: Administer all comments within a Site.
nl: Alle reacties in een site beheren.

en: Allows the user to edit his/her own comments.
nl: Gebruiker mag eigen reacties bewerken.

en: Site Comment
nl: Reactie op site

en: Determine Site context based on the fact that we are on a comment made on Site page or a Site content page.
nl: Sitecontext vaststellen omdat reactie toegevoegd is op een sitepagina of op een node uit de site.

en: Hidden: No comments are allowed, and past comments are hidden.
nl: Verborgen: geen nieuwe reacties toestaan en bestaande reacties verbergen.

en: Closed: No comments are allowed, but any past comments remain visible.
nl: Gesloten: geen nieuwe reacties toestaan maar bestaande reacties blijven zichtbaar.

en: Open for anonymous users: Any content of this type is open to new comments by anonymous and logged in users.
nl: Open voor anonieme gebruikers: zowel anonieme als ingelogde gebruikers mogen reageren op alle inhoud van dit type.

en: Open: Any content of this type is open to new comments by logged in users.
nl: Open: ingelogde gebruikers mogen op alle inhoud van dit type reageren.

en: Open for anonymous users
nl: Open voor anonieme gebruikers

en: Updated URL alias for 1 comment. | Updated URL aliases for @count comments.
nl[0]: URL-alias bijgewerkt voor 1 reactie.
nl[1]: URL-aliassen bijgewerkt voor @count reacties.

en: Site Comments
nl: Reacties op de site

en: Site comment creation and administration.
nl: Aanmaken en beheren van reacties op de site.

en: Show @start - @end of @total
nl: Toon @start - @end van @total

en: There are no comments in this Site.
nl: Er zijn geen reacties in deze site.

en: OG membership of node
nl: OG-nodelidmaatschap

en: Title content contains
nl: Titel bevat

en: Comment contains
nl: Reactie bevat

en: There are no comments in any of your Sites.
nl: Er zijn geen reacties binnen uw sites.

en: Content entity referenced from og_group_ref
nl: Inhoudsentiteit waarnaar wordt verwezen vanuit og_group_ref

en: Name singular
nl: Naam in enkelvoud

en: Name plural
nl: Naam in meervoudsvorm

en: Title on the node add form
nl: Titel op het formulier 'inhoud toevoegen'.

en: Administer the content types for this Site.
nl: Inhoudstypes van de site beheren.

en: Overview of all content types that can be created.
nl: Overzicht van alle inhoudstypes die kunnen worden aangemaakt.

en: Manage contents of this Site.
nl: Inhoud van de site beheren.

en: Site content types
nl: Inhoudstypes van de site

en: Content types that can be used to create content within a Site.
nl: Inhoudstypes die beschikbaar zijn om inhoud toe te voegen aan de site.

en: Administer the Site content types.
nl: Inhoudstypes van de site beheren.

en: Access content overview
nl: Naar het inhoudsoverzicht

en: Get an overview of all Site content.
nl: Overzicht van alle site-inhoud weergeven.

en: Access my content overview page
nl: Overzicht van mijn inhoud weergeven.

en: Get an overview of all Site content created by the current user.
nl: Toon een overzicht van alle inhoud aangemaakt door de huidige gebruiker.

en: Site content creation and administration.
nl: Inhoud toevoegen en beheren.

en: Administer my content
nl: Mijn inhoud beheren

en: There is no content in this Site.
nl: Deze site heeft geen inhoud.

en: Site membership
nl: Lidmaatschap van een site

en: There is no content in any of your sites.
nl: Geen van uw sites bevat inhoud.

en: Determine Site context based on the fact that we are on a Site page or a Site content page.
nl: Sitecontext vaststellen aan de hand van een sitepagina of node die bij een site hoort.

en: Determine Site context based on the fact that we are on a Site administration page.
nl: Sitecontext vaststellen aan de hand van beheerpagina's van de site.

en: Site Context
nl: Sitecontext

en: Site context detection based on Site Alias, Site Content or Site Administration pages.
nl: Sitecontext vaststellen aan de hand van alias, inhoud of beheerpagina's.

en: All sites under your management.
nl: Alle sites die u beheert.

en: Add a new @site
nl: Nieuwe @site toevoegen

en: Select the features that will be enabled by default when a new Site is created.
nl: Selecteer de functionaliteiten die standaard geactiveerd worden bij het aanmaken van een nieuwe site.

en: No features available on this platform.
nl: Geen functionaliteiten beschikbaar op dit platform.

en: There are no features available.
nl: Geen functionaliteiten beschikbaar.

en: Saved default Feature statuses.
nl: Instellingen van standaardfunctionaliteit opgeslagen.

en: Select the features to use on the Site.
nl: Functionaliteit voor de site selecteren.

en: Saved Feature statuses.
nl: Instellingen van functionaliteit opgeslagen.

en: Manage Site features.
nl: Site-functionaliteiten beheren.

en: There are no features active providing content types.
nl: Geen van de functionaliteiten voorziet in inhoudstypes.

en: OG SM Feature
nl: OG SM-functionaliteit

en: Checks access based on the status of a feature.
nl: Toegangscontrole op basis van de status van functionaliteiten.

en: Manage the global Site features settings.
nl: Globale instellingen van functionaliteiten beheren.

en: Enable/disable Site features.
nl: Functionaliteit van de site in- en uitschakelen.

en: OG SM Feature status
nl: Status van OG SM-functionaliteit

en: Set this context when a Site feature is enabled.
nl: Deze context selecteren als er functionaliteit ingeschakeld is.

en: Site settings for the @feature feature.
nl: Site-instellingen voor @feature.

en: Default settings for the @feature feature.
nl: Standaardinstellingen voor @feature.

en: OG Features
nl: OG-functionaliteiten

en: Configuration of the OG features.
nl: Instellingen voor de OG-functionaliteiten.

en: Enable/Disable features.
nl: Functionaliteit in- of uitschakelen.

en: Site Feature(s)
nl: Functionaliteit(en) van de site

en: Site role : %role
nl: Site-rol: %role

en: Select what global roles a user should get within a Site when he gets the Site %role role.
nl: Selecteer welke globale rollen een gebruiker krijgt wanneer hij binnen een site de rol %role heeft.

en: OG Global Roles
nl: OG globale rollen

en: Give users global roles when they are within a Site context.
nl: Geef gebruikers globale rollen in sitecontext.

en: Site Global Roles
nl: Globale rollen van de site

en: Grant Site roles global roles when in a Site context.
nl: Geef site-rollen toegang tot globale rollen in sitecontext.

en: Update Site content aliases
nl: Aliassen van site-inhoud vernieuwen

en: Updated %count of %total content aliases for %site.
nl: %count van %total aliassen bijgewerkt voor %site.

en: Site Path
nl: Pad van de site

en: Choose a Site path. May contain only lowercase letters, numbers and dashes. e.g. "my-site".
nl: Kies een pad voor de site. Mag alleen kleine letters, cijfers en streepjes bevatten bijvoorbeeld 'mijn-site'.

en: The Site path may contain only lowercase letters, numbers and dashes.
nl: Het pad van de site mag alleen kleine letters, cijfers en streepjes bevatten.

en: The Site path %site_path is already in use.
nl: Het pad %site_path is in gebruik.

en: The %type node type is a Site type, these are aliased using the Site path settings. The path is set in the create/update node form.
nl: Het nodetype %type is een sitetype. Deze krijgen een alias op basis van de padinstellingen van de site. Het wordt ingesteld op het node toevoegen-/bewerkenformulier.

en: The path of the Site the node belongs to.
nl: Het pad van de site waar de node bij hoort.

en: Determine Site context based on the fact that the current URL starts with the Site path of a Site node.
nl: Sitecontext vaststellen als de URL begint met het pad van een site.

en: Change all Site paths
nl: Paden voor alle sites wijzigen

en: Change own Site paths
nl: Eigen sitepaden wijzigen

en: Change Site path
nl: Sitepad wijzigen

en: Site Manager Path
nl: Pad sitebeheer

en: Functionality to create a Site Path Prefix for all Site related pages.
nl: Functionaliteit om een padvoorvoegsel te maken voor alle sitegerelateerde pagina's.

en: Clone Site
nl: Site dupliceren

en: Create a new Site based on this one.
nl: Nieuwe site aanmaken op basis van deze site.

en: Clone @site
nl: @site dupliceren

en: Clone any Site
nl: Elke site dupliceren

en: Clone any site without further permission check.
nl: Elke site dupliceren zonder controle van toegangsrechten.

en: Warning: give to trusted roles only as this allows to create a copy of any Site.
nl: Let op: alleen toevoegen aan rollen die u vertrouwt; hiermee kan elke site gedupliceerd worden.

en: Clone Site the user administers
nl: Dupliceer een site die gebruiker beheert

en: Allows a user to clone the Sites he can administer.
nl: Sta een gebruiker toe om de sites die hij beheert te dupliceren.

en: Clone own Site
nl: Eigen site dupliceren

en: Allows a user to clone only the Sites he is the owner (author) of.
nl: Sta een gebruiker toe om enkel de sites te dupliceren waarvan hij de auteur is.

en: Create a new Site based on an existing one.
nl: Nieuwe site aanmaken op basis van een bestaande site.

en: Site Clone
nl: Site dupliceren

en: Reset vocabulary %name to alphabetical order for Site %site_name.
nl: Woordenlijst %name op site %site_name alfabetisch sorteren.

en: Manage taxonomy terms.
nl: Taxonomietermen beheren.

en: The path of the Site the term belongs to.
nl: Het pad van de site waar de term bij hoort.

en: Edit all taxonomy terms
nl: Alle taxonomietermen bewerken

en: Edit the taxonomy terms of all Sites.
nl: Taxonomietermen van alle sites bewerken.

en: Administer taxonomy
nl: Taxonomie beheren

en: Manage all taxonomy terms.
nl: Alle taxonomietermen beheren

en: Edit terms in %name
nl: Termen in %name bewerken

en: Edit all terms for the %name vocabulary.
nl: Alle termen voor woordenlijst %name bewerken.

en: Delete terms in %name
nl: Termen in %name verwijderen

en: Delete all terms for the %name vocabulary.
nl: Alle termen voor woordenlijst %name verwijderen.

en: Site Taxonomy Terms
nl: Taxonomietermen van de site

en: Determine Site context based on the fact that a Term belongs to a Site.
nl: Sitecontext vaststellen aan de hand van een term die deel uitmaakt van een site.

en: Site Taxonomy
nl: Taxonomie van de site

en: Use global vocabularies with Site specific terms.
nl: Gebruik globale woordenlijsten met sitespecifieke termen.

en: Administer theme
nl: Thema beheren

en: Set as site theme
nl: Als websitethema instellen

en: Set !theme as site theme
nl: !theme als websitethema instellen

en: Select which themes should be available for Sites.
nl: Selecteer de thema's die voor sites beschikbaar zijn.

en: Choose the default Site theme to use when no theme has been selected.
nl: Kies het standaardthema dat gebruikt wordt als er geen thema gekozen is.

en: Logo link
nl: Link van het logo

en: The link behind the logo will point by default to the Site front page. You can override that location to an (external) URL.
nl: De link van het logo verwijst standaard naar de voorpagina van de site. Deze link kan overschreven worden met een (externe) URL.

en: Use a custom logo link
nl: Gebruik een aangepaste link voor het logo

en: Internal path (eg. site-path/idea) or external URL (eg. http://google.com/123).
nl: Intern pad (site-pad/idee) of een externe URL (http://google.com/123).

en: Select how the link should open in the browser.
nl: Selecteer hoe de link in de browser geopend wordt.

en: Current window/tab
nl: Huidig venster/tab

en: New window/tab
nl: Nieuw venster/tab

en: The theme settings have been saved.
nl: De thema-instellingen zijn opgeslagen.

en: The custom logo URL is missing.
nl: De URL van het aangepaste logo ontbreekt.

en: Site theme | Site themes
nl[0]: Thema van de site
nl[1]: Thema's van de sites

en: Allows the user to administer the Site theme.
nl: Gebruikers mogen het thema van de site beheren.

en: A theme was disabled when it was set as the Site default theme. The default Site theme has been reset to the default theme (@default). To change this, go to <a href="@url">OG Theme settings</a>.
nl: Een thema dat ingesteld was als standaardthema is uitgeschakeld. Het standaardthema van de betreffende site(s) is gewijzigd naar het thema @default. Ga naar <a href="@url">OG themainstellingen</a> om dit aan te passen.

en: A theme was disabled when it was set as an allowed Site theme. It has been removed from the allowed Site themes.
nl: Een thema dat beschikbaar was in de site is uitgeschakeld. Dit thema is uit de lijst met mogelijke thema's verwijderd.

en: A theme was disabled. The Site theme of @sites has been reset to the default Site theme (@default).
nl: Er werd een thema uitgeschakeld. Het thema van @sites is gewijzigd naar het standaardthema (@default).

en: A theme was enabled. To make it available to Sites, go to <a href="@url">OG Theme settings</a> and enable it.
nl: Er werd een thema ingeschakeld. Schakel het in op <a href="@url">OG themainstellingen</a> om het toe te passen.

en: Configure the theme for a Site.
nl: Thema voor een site instellen.

en: Configure default and theme specific settings within a Site.
nl: Standaard- en themainstellingen voor een site aanpassen.

en: OG Theme settings
nl: OG thema-instellingen

en: Configure the global Site theme settings.
nl: Globale thema van de site instellen.

en: Site Theme
nl: Thema van de site

en: Configurable theme per Site.
nl: Thema per site instellen.

en: Default settings for the User feature.
nl: Standaardinstellingen voor de Gebruikersprofiel-feature.

en: Site settings for the User feature.
nl: Site-instellingen voor de Gebruikersprofiel-feature.

en: Allow users to edit their profile
nl: Gebruikers mogen hun profiel bewerken

en: When checked, users will be able to edit their Site profile.
nl: Gebruikers kunnen hun websiteprofiel bewerken als dit aangevinkt is.

en: User profile within a site.
nl: Gebruikersprofiel in een site.

en: Configure the user settings.
nl: Gebruikersinstellingen beheren.

en: Default user configuration.
nl: Standaard gebruikersconfiguratie.

en: Site User
nl: Sitegebruiker

en: Site specific user profiles.
nl: Sitespecifieke gebruikersprofielen.

en: Create a user within a Site
nl: Gebruiker in een site aanmaken

en: Allows the user to create new users within a Site context.
nl: Een gebruiker mag nieuwe gebruikers aanmaken binnen de sitecontext.

en: Site Variable
nl: Sitevariabelen

en: Site specific configuration variables.
nl: Sitespecifieke configuratievariabelen.

en: Override node comment settings
nl: Reactie-instellingen voor inhoud overschrijven

en: Allows the user to override the comment settings per node.
nl: Gebruiker mag de reactie-instellingen per node overschrijven.

en: This user already exists. <a href="!link">Click here</a> to add the user to your group.
nl: Deze gebruiker bestaat al. <a href="!link">Klik hier</a> om deze aan de groep toe te voegen.

en: Resend one-time-loggin mail
nl: Eenmalige login-mail opnieuw verzenden
