Organic Groups Site Manager (7.x-1.14) - en to ug translation catalogue (62 entries)

en: Home
ug: باشبەت

en: Title
ug: تىما

en: Save configuration
ug: تەڭشەشنى ساقلاش

en: Administer
ug: باشقۇرغۇچى

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Submit
ug: يوللاش

en: Operations
ug: مەشغۇلاتلار

en: Content
ug: مەزمۇن

en: Type
ug: تىپى

en: Closed
ug: يىپىش

en: Actions
ug: مەشغۇلاتلار

en: more
ug: تېخىمۇ كۆپ

en: Comments
ug: ئىنكاسلار

en: Content types
ug: مەزمۇن تۈرلىرى

en: Overview
ug: قىسقىچە ئەھۋالى

en: Reset
ug: ئەسلىگە قايتۇرۇش

en: The configuration options have been saved.
ug: تەڭشەشلەر ساقلاندى.

en: Image
ug: سۈرەت

en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

en: Name
ug: ئىسىم

en: Open
ug: ئىچىشى

en: View
ug: كۆرۈنۈش

en: URL
ug: ئادرېس

en: Path
ug: نۆۋەتتىكى ئورۇن

en: Updated
ug: يېڭىلاندى

en: Text
ug: تېكىست

en: Options
ug: تاللاشلار

en: Created
ug: قۇرۇلدى

en: All
ug: ھەممە

en: Add content
ug: مەزمۇن قوشۇش

en: Roles
ug: ئەزا ھوقۇقى

en: Comment
ug: ئىنكاس

en: Published
ug: ئېلان قىلىنغان

en: Configuration
ug: لايىھە

en: Clone
ug: كۆچۈرۈش

en: Defaults
ug: سۈكۈت

en: Sort by
ug: تىزىش

en: Hidden
ug: يوشۇرۇن

en: ‹ previous
ug: ‹ ئالدىنقى بەت

en: next ›
ug: كىيىنكى ›

en: Features
ug: ئالاھىدىلىكلىرى

en: Log out
ug: چېكىنىش

en: The settings have not been saved because of the errors.
ug: خاتالىق كۆرۈلگەچكە، ئۆزگەرتىشلەر ساقلانمىدى.

en: People
ug: ئەزالار

en: list terms
ug: ئاتالغۇلارنى تىزىش

en: add terms
ug: ئاتالغۇ قوشۇش

en: Results
ug: نەتىجە

en: Permissions
ug: ھوقۇق تەڭشەش

en: Apply
ug: قوللىنىش

en: Sites
ug: تور بەتلەر

en: Menus
ug: تىزىملىكلەر

en: « first
ug: «1-بەت

en: last »
ug: ئاخىرقى »

en: taxonomy
ug: تاكسونومىيە

en: Default theme
ug: سۈكۈت ئۇسلۇب

en: Edit Site
ug: تور بەتنى تەھرىرلەش

en: Dashboard
ug: باشقۇرۇش بېتى

en: - All -
ug: ھەممىسى

en: Structure
ug: بېكەت قۇرۇلمىسى

en: Edit own comments
ug: ئۆز ئىنكاسىنى تەھرىرلەش

en: default theme
ug: سۈكۈت ئۇسلۇب

en: Set default theme
ug: سۈكۈت ئۇسلۇب قىلىش
