Organic Groups Site Manager (7.x-1.16) - en to bn translation catalogue (42 entries)

en: Home
bn: নীড়পাতা

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Save configuration
bn: কনফিগারেশন সংরক্ষণ কর

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: Closed
bn: বন্ধ

en: Comments
bn: মন্তব্যসমূহ

en: Overview
bn: সারসংক্ষেপ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Weight
bn: ভর

en: The configuration options have been saved.
bn: কনফিগারেশন সংক্রান্ত অপশন সংরক্ষিত হয়েছে।

en: Image
bn: ছবি

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: edit
bn: সম্পাদন

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: View
bn: প্রদর্শন

en: URL
bn: ইউআরএল

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: All
bn: সমস্ত

en: Add content
bn: কন্টেন্ট যুক্ত কর

en: Roles
bn: ভূমিকা

en: Comment
bn: মন্তব্য

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Configuration
bn: কনফিগারেশন

en: Profile
bn: প্রোফাইল

en: ‹ previous
bn: ‹ পূর্ববর্তী

en: next ›
bn: পরবর্তী ›

en: Log out
bn: লগ আউট

en: People
bn: ব্যবহারকারীবৃন্দ

en: Comment settings
bn: মন্তব্যের সেটিংস

en: « first
bn: « প্রথম

en: last »
bn: শেষ »

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: Create @name
bn: @name তৈরি করুন

en: Dashboard
bn: ড্যাশবোর্ড

en: Structure
bn: গঠন

en: <em>Edit @type</em> @title
bn: <em>@type সম্পাদনা করুন</em> @title
