Organic Groups Site Manager (7.x-1.16) - en to hr translation catalogue (92 entries)

en: Home
hr: Početna

en: Title
hr: Naziv

en: Save configuration
hr: Spremi postavke

en: Administer
hr: Administriraj

en: Delete
hr: Ukloni

en: Submit
hr: Pošalji

en: Operations
hr: Operacije

en: Content
hr: Sadržaj

en: Type
hr: Vrsta

en: Author
hr: Autor

en: Closed
hr: Zatvoreno

en: Actions
hr: Akcije

en: more
hr: više

en: Comments
hr: Komentari

en: Taxonomy
hr: Taksonomija

en: Content types
hr: Vrste sadržaja

en: Overview
hr: Pregled

en: Edit
hr: Uredi

en: Reset
hr: Poništi

en: Weight
hr: Težina

en: The configuration options have been saved.
hr: Postavke spremljene.

en: Image
hr: Slika

en: Settings
hr: Postavke

en: Name
hr: Naziv

en: edit
hr: uredi

en: General settings
hr: Opće postavke

en: Save
hr: Spremi

en: Open
hr: Otvoreno

en: View
hr: Pregled

en: Path
hr: Putanja

en: Updated
hr: Osvježeno

en: Text
hr: Tekst

en: Add term
hr: Dodaj pojam

en: User
hr: Korisnik

en: Options
hr: Opcije

en: Created
hr: Stvoreno

en: All
hr: Svi

en: Add content
hr: Dodaj sadržaj

en: Roles
hr: Uloge

en: Comment
hr: Komentar

en: Published
hr: Objavljeno

en: Vocabulary name
hr: Naziv rječnika

en: Administer content
hr: Upravlja sadržajem

en: Start
hr: Početak

en: Configuration
hr: Postavke

en: Clone
hr: Kloniraj

en: Ascending
hr: Uzlazno

en: Descending
hr: Silazno

en: Profile
hr: Profil

en: Defaults
hr: Zadane vrijednosti

en: The field %field is required.
hr: Polje %field je nužno.

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Updated date
hr: Nadnevak osvježenja

en: Hidden
hr: Skriveno

en: ‹ previous
hr: ‹ prethodna

en: next ›
hr: sljedeća ›

en: Features
hr: Značajke

en: Log out
hr: Odjava

en: The settings have not been saved because of the errors.
hr: Postavke nisu spremljene zbog pogrešaka.

en: People
hr: Korisnici

en: list terms
hr: popis pojmova

en: add terms
hr: dodaj pojmove

en: Results
hr: Rezultati

en: Permissions
hr: Dopuštenja

en: Comment settings
hr: Postavke komentiranja

en: Default value
hr: Zadana vrijednost

en: Apply
hr: Primjeni

en: Variables
hr: Varijable

en: Menus
hr: Izbornici

en: « first
hr: « prva

en: last »
hr: posljednja »

en: taxonomy
hr: taksonomija

en: User profile
hr: Profil korisnika

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: Toggle display
hr: Promjena prikaza

en: Default theme
hr: Zadani predložak

en: Create @name
hr: Stvori @name

en: Enable or disable the display of certain page elements.
hr: Uključite ili isključite prikaz određenih dijelova stranice.

en: Dashboard
hr: Nadzorna ploča

en: You do not have any administrative items.
hr: Nemate administracijskih stavki.

en: Reset vocabulary %name to alphabetical order.
hr: Vrati rječnik %name na abecedni poredak.

en: Structure
hr: Struktura

en: Edit own comments
hr: Uređuje vlastite komentare

en: <em>Edit @type</em> @title
hr: <em>Uredi @type</em> @title

en: Administer content types
hr: Upravlja vrstama sadržaja

en: Screenshot for !theme theme
hr: Slikovni prikaz !theme teme

en: Settings for !theme theme
hr: Postavke za !theme predložak

en: default theme
hr: zadani predložak

en: The %theme theme was not found.
hr: Predložak %theme nije nađen.

en: %theme is now the default theme.
hr: %theme je sada zadani predložak.

en: Set default theme
hr: Postavi zadani predložak

en: No terms available. <a href="@link">Add term</a>.
hr: Nema pojmova. <a href="@link">Dodaj pojam</a>.
