Organic Groups Site Manager (7.x-1.16) - en to hu translation catalogue (119 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Title
hu: Cím

en: Save configuration
hu: Beállítások mentése

en: Administer
hu: Adminisztrál

en: Delete
hu: Törlés

en: Submit
hu: Beküldés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Content
hu: Tartalom

en: Type
hu: Típus

en: Author
hu: Szerző

en: Closed
hu: Lezárt

en: Actions
hu: Műveletek

en: more
hu: tovább

en: Comments
hu: Hozzászólások

en: Taxonomy
hu: Taxonómia

en: Content types
hu: Tartalomtípusok

en: Overview
hu: Áttekintés

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Weight
hu: Súly

en: The configuration options have been saved.
hu: A beállítások mentése megtörtént.

en: Image
hu: Kép

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: edit
hu: szerkesztés

en: General settings
hu: Általános beállítások

en: Save
hu: Mentés

en: Open
hu: Nyitott

en: Link target
hu: Hivatkozás célja

en: remove
hu: eltávolítás

en: View
hu: Megtekintés

en: URL
hu: Webcím

en: Path
hu: Útvonal

en: Updated
hu: Frissítve

en: Text
hu: Szöveg

en: Add term
hu: Kifejezés hozzáadása

en: Allowed themes
hu: Engedélyezett sminkek

en: ID
hu: Azonosító

en: User
hu: Felhasználó

en: Options
hu: Lehetőségek

en: Created
hu: Létrehozva

en: All
hu: Mind

en: Add content
hu: Tartalom hozzáadása

en: Breadcrumb
hu: Morzsa

en: Site
hu: Webhely

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Comment
hu: Hozzászólás

en: Published
hu: Közzétéve

en: Vocabulary name
hu: Szótár neve

en: Administer content
hu: Tartalom adminisztrációja

en: Start
hu: Kezdete

en: Configuration
hu: Beállítás

en: Clone
hu: Klónozás

en: Ascending
hu: Növekvő

en: Descending
hu: Csökkenő

en: Profile
hu: Profil

en: Defaults
hu: Alapértelmezések

en: The field %field is required.
hu: %field mező kitöltése kötelező.

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Updated date
hu: Frissítési dátum

en: Hidden
hu: Rejtett

en: Create account
hu: Felhasználó létrehozása

en: ‹ previous
hu: ‹ előző

en: next ›
hu: következő ›

en: Features
hu: Jellemzők

en: Feature
hu: Jellemző

en: author
hu: szerző

en: Log out
hu: Kijelentkezés

en: The settings have not been saved because of the errors.
hu: Hiba miatt a beállítások mentése sikertelen volt.

en: People
hu: Emberek

en: list terms
hu: kifejezések listája

en: add terms
hu: kifejezések hozzáadása

en: Results
hu: Eredmények

en: Permissions
hu: Jogosultságok

en: Manage features
hu: Jellemzők kezelése

en: Theme settings
hu: Sminkbeállítások

en: Comment settings
hu: Hozzászólás-beküldési beállítások

en: Default value
hu: Alapértelmezés szerinti érték

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Add members
hu: Tagok hozzáadása

en: Variables
hu: Változók

en: Sites
hu: Webhelyek

en: Menus
hu: Menük

en: « first
hu: « első

en: last »
hu: utolsó »

en: taxonomy
hu: taxonómia

en: User profile
hu: Felhasználói profil

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Toggle display
hu: Megjelenés választó

en: Default theme
hu: Alapértelmezés szerinti smink

en: Create @name
hu: @name beküldése

en: Enable or disable the display of certain page elements.
hu: Egyes összetevők megjelenésének engedélyezése.

en: My content
hu: Saját tartalom

en: Dashboard
hu: Irányítópult

en: You do not have any administrative items.
hu: Nincs adminisztrációs menüpont.

en: - Choose an operation -
hu: - Művelet kiválasztása -

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Reset vocabulary %name to alphabetical order.
hu: %name szótár visszaállítása ABC szerint.

en: Structure
hu: Felépítés

en: Manage content
hu: Tartalom kezelése

en: All content
hu: Minden tartalom

en: Set on node form
hu: Beállítás a tartalom űrlapján

en: Set this context on node forms
hu: A környezet alkalmazása a tartalmak űrlapjain

en: Edit own comments
hu: Saját hozzászólások szerkesztése

en: <em>Edit @type</em> @title
hu: <em>@title</em> @type szerkesztése

en: Administer content types
hu: Tartalomtípusok adminisztrációja

en: Screenshot for !theme theme
hu: !theme smink képernyőképe

en: Settings for !theme theme
hu: !theme smink beállításai

en: default theme
hu: alapértelmezés szerinti smink

en: The %theme theme was not found.
hu: %theme smink le lett tiltva.

en: %theme is now the default theme.
hu: %theme mostantól az alapértelmezés szerinti smink.

en: Set default theme
hu: Alapértelmezett smink beállítása

en: No terms available. <a href="@link">Add term</a>.
hu: Nincs elérhető kifejezés. <a href="@link">Kifejezés hozzáadása</a>.

en: Master
hu: Mester

en: overridden
hu: felülírva

en: Site type
hu: Webhely típus

en: Enable/disable Site features.
hu: Webhelyfunkciók engedélyezése/letiltása.

en: Enable/Disable features.
hu: Funkciók engedélyezése/letiltása.
