Organic Groups Site Manager (7.x-1.16) - en to is translation catalogue (80 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Title
is: Titill

en: Save configuration
is: Vista stillingar

en: Administer
is: Stjórna

en: Delete
is: Eyða

en: Submit
is: Vista

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Type
is: Gerð

en: Author
is: Höfundur

en: Closed
is: Lokuð

en: Actions
is: Aðgerðir

en: more
is: meira

en: Comments
is: Ummæli

en: Taxonomy
is: Flokkun

en: Content types
is: Efnisgerðir

en: Overview
is: Yfirlit

en: Edit
is: Breyta

en: Reset
is: Endursetja

en: Weight
is: Vægi

en: The configuration options have been saved.
is: Stillingarnar hafa verið vistaðar.

en: Image
is: Mynd

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: edit
is: breyta

en: General settings
is: Almennar stillingar

en: Save
is: Vista

en: Open
is: Opna

en: remove
is: fjarlægja

en: View
is: Skoða

en: URL
is: vefslóð

en: Path
is: Slóð

en: Updated
is: Uppfært

en: Text
is: Texti

en: Add term
is: Bæta við flokkunarorði

en: ID
is: Kenni

en: User
is: Notandi

en: Options
is: Möguleikar

en: Created
is: Stofnað

en: All
is: Allt

en: Add content
is: Bæta við efni

en: Breadcrumb
is: Leiðsagnarslóð

en: Roles
is: Hlutverk

en: Comment
is: Ummæli

en: Published
is: Birt

en: Start
is: Hefst

en: Clone
is: Klóna

en: Ascending
is: Hækkandi

en: Descending
is: Lækkandi

en: Defaults
is: Sjálfgildi

en: The field %field is required.
is: %field er skilyrtur reitur.

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Updated date
is: Dags. uppfært

en: Hidden
is: Falið

en: Create account
is: Stofna aðgang

en: ‹ previous
is: ‹ fyrri

en: next ›
is: næsta ›

en: author
is: höfundur

en: Log out
is: Útskrá

en: The settings have not been saved because of the errors.
is: Stillingarnar voru ekki vistaðar vegna villna.

en: People
is: Notendur

en: Results
is: Niðurstöður

en: Permissions
is: Réttindi

en: Comment settings
is: Stillingar ummæla

en: Default value
is: Sjálfgildi

en: Apply
is: Virkja

en: Menus
is: Valmyndir

en: « first
is: « fremsta

en: last »
is: aftasta »

en: Default theme
is: Sjálfgefið þema

en: Create @name
is: Stofna @name

en: - Choose an operation -
is: - Veldu aðgerð -

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Structure
is: Uppbygging

en: Manage content
is: Sjá um efni

en: Edit own comments
is: Breyta eigin ummælum

en: <em>Edit @type</em> @title
is: <em>Breyta @type</em> @title

en: %theme is now the default theme.
is: %theme er nú valið sem sjálfgefið þema.

en: Set default theme
is: Setja sjálfgefið þema
