Organic Groups Site Manager (7.x-1.16) - en to ru translation catalogue (115 entries)

en: Home
ru: Главная

en: Title
ru: Заголовок

en: Save configuration
ru: Сохранить конфигурацию

en: Administer
ru: Управлять

en: Delete
ru: Удалить

en: Submit
ru: Отправить

en: Operations
ru: Операции

en: Content
ru: Содержимое

en: Type
ru: Тип

en: Author
ru: Автор

en: Closed
ru: Закрыто

en: Actions
ru: Действия

en: more
ru: ещё

en: Comments
ru: Комментарии

en: Taxonomy
ru: Таксономия

en: Content types
ru: Типы материалов

en: Overview
ru: Обзор

en: Edit
ru: Редактировать

en: Reset
ru: Сбросить

en: Weight
ru: Вес

en: The configuration options have been saved.
ru: Настройки конфигурации были успешно сохранены.

en: Image
ru: Изображение

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: edit
ru: изменить

en: General settings
ru: Основные настройки

en: Save
ru: Сохранить

en: Open
ru: Открыть

en: remove
ru: удалить

en: View
ru: Просмотр

en: Path
ru: Путь

en: Updated
ru: Обновлено

en: Text
ru: Текст

en: Add term
ru: Добавить термин

en: Allowed themes
ru: Разрешённые темы

en: User
ru: Пользователь

en: Options
ru: Настройки

en: Created
ru: Создано

en: All
ru: Все

en: Add content
ru: Добавить материал

en: Breadcrumb
ru: Строка навигации

en: Site
ru: Сайт

en: Roles
ru: Роли

en: Comment
ru: Комментарий

en: Published
ru: Опубликовано

en: Vocabulary name
ru: Имя словаря

en: Administer content
ru: Управление материалами

en: Start
ru: Начало

en: Configuration
ru: Конфигурация

en: Clone
ru: Клонировать

en: Ascending
ru: По возрастанию

en: Descending
ru: По убыванию

en: Profile
ru: Профиль

en: Defaults
ru: По умолчанию

en: The field %field is required.
ru: Поле "%field" обязательно для заполнения.

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Updated date
ru: Дата обновления

en: Hidden
ru: Скрытый

en: Create account
ru: Создать учётную запись

en: ‹ previous
ru: ‹ предыдущая

en: next ›
ru: следующая ›

en: Features
ru: Особенности

en: Feature
ru: Особенность

en: My
ru: Мои

en: author
ru: автор

en: Log out
ru: Выход

en: The settings have not been saved because of the errors.
ru: Настройки не были сохранены из-за возникших ошибок.

en: People
ru: Пользователи

en: list terms
ru: список терминов

en: add terms
ru: добавить термины

en: Results
ru: Результаты

en: Permissions
ru: Права доступа

en: Theme settings
ru: Настройки темы

en: Comment settings
ru: Настройки комментариев

en: Default value
ru: Значение по умолчанию

en: Apply
ru: Применить

en: Add members
ru: Добавить участников

en: Variables
ru: Переменные

en: Menus
ru: Меню

en: « first
ru: « первая

en: last »
ru: последняя »

en: taxonomy
ru: таксономия

en: User profile
ru: Профиль пользователя

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Site Content
ru: Содержимое сайта

en: Toggle display
ru: Включить/выключить отображение

en: Default theme
ru: Стандартная тема

en: Create @name
ru: Создание материала @name

en: Enable or disable the display of certain page elements.
ru: Включить или выключить отображение определенных элементов страницы.

en: My content
ru: Мои публикации

en: Dashboard
ru: Панель управления

en: You do not have any administrative items.
ru: У вас нет никаких элементов для управления.

en: - Choose an operation -
ru: - Выберите действие -

en: Platform
ru: Платформа

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: Menu cache cleared.
ru: Кэш меню очищен.

en: Reset vocabulary %name to alphabetical order.
ru: Вернуть словарь %name к отображению в порядке алфавита.

en: Structure
ru: Структура

en: Manage content
ru: Управлять содержимым

en: All content
ru: Все материалы

en: Edit own comments
ru: Правка своих комментариев

en: <em>Edit @type</em> @title
ru: <em>Редактирование </em> @title <em>(@type)</em>

en: Administer content types
ru: Управление типами материалов

en: Screenshot for !theme theme
ru: Снимок экрана для темы !theme

en: Settings for !theme theme
ru: Настройки для темы !theme

en: default theme
ru: стандартная тема

en: The %theme theme was not found.
ru: Тема %theme не была найдена.

en: %theme is now the default theme.
ru: Стандарной темой (темой выбранной по умолчанию) установлена тема %theme.

en: Set default theme
ru: Установить тему по умолчанию

en: No terms available. <a href="@link">Add term</a>.
ru: Нет доступных терминов. <a href="@link">Добавить термин</a>.

en: Add people
ru: Добавить пользователей

en: Master
ru: Основной

en: Default path pattern
ru: Шаблон пути по умолчанию

en: Append the page title to the breadcrumb trail
ru: Добавить заголовок страницы в конец "хлебных крошек"
