Organic Groups Site Manager (7.x-1.16) - en to uk translation catalogue (120 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Title
uk: Заголовок

en: Save configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: Administer
uk: Адміністрування

en: Delete
uk: Видалити

en: Submit
uk: Надіслати

en: Operations
uk: Операції

en: Content
uk: Вміст

en: Type
uk: Тип

en: Author
uk: Автор

en: Closed
uk: Закрито

en: Actions
uk: Дії

en: more
uk: ще

en: Comments
uk: Коментарі

en: Taxonomy
uk: Таксономія

en: Content types
uk: Типи матеріалів

en: Overview
uk: Огляд

en: Edit
uk: Редагувати

en: Reset
uk: Скинути

en: Weight
uk: Вага

en: The configuration options have been saved.
uk: Параметри конфігурації були успішно збережені.

en: Image
uk: Зображення

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: edit
uk: редагувати

en: General settings
uk: Загальні налаштування

en: Save
uk: Зберегти

en: Open
uk: Відкрито

en: Link target
uk: Ціль посилання

en: remove
uk: видалити

en: View
uk: Перегляд

en: URL
uk: URL-адреса

en: Path
uk: Шлях

en: Updated
uk: Оновлено

en: Text
uk: Текст

en: Add term
uk: Додати термін

en: Allowed themes
uk: Дозволені шаблони

en: User
uk: Користувач

en: Options
uk: Опції

en: Created
uk: Створено

en: All
uk: Все

en: Add content
uk: Додати вміст

en: Breadcrumb
uk: Рядок навіґації

en: Site
uk: Сайт

en: Roles
uk: Ролі

en: Comment
uk: Коментар

en: Published
uk: Опубліковано

en: Vocabulary name
uk: Назва словника

en: Administer content
uk: Адміністрування матеріалів

en: Start
uk: Початок

en: Configuration
uk: Конфігурація

en: Clone
uk: Клонувати

en: Ascending
uk: Зростання

en: Descending
uk: Спадання

en: Profile
uk: Профіль

en: Defaults
uk: Умовчання

en: The field %field is required.
uk: Поле %field є обов'язковим.

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Updated date
uk: Дата оновлення

en: Hidden
uk: Приховано

en: Create account
uk: Створити обліковий запис

en: ‹ previous
uk: ‹ попередня

en: next ›
uk: наступна ›

en: Features
uk: Властивості

en: Feature
uk: Властивість

en: My
uk: Мої

en: author
uk: автор

en: Log out
uk: Вихід

en: The settings have not been saved because of the errors.
uk: Налаштування не були збережені, оскільки виникли помилки.

en: People
uk: Люди

en: list terms
uk: показати список термінів

en: add terms
uk: додати терміни

en: Results
uk: Результати

en: Permissions
uk: Повноваження

en: Manage features
uk: Керування властивостями

en: Theme settings
uk: Налаштування теми

en: Comment settings
uk: Налаштування коментарів

en: Default value
uk: Базове значення

en: Apply
uk: Застосувати

en: Add members
uk: Запросити в групу

en: Variables
uk: Змінні

en: Sites
uk: Сайти

en: Menus
uk: Меню

en: « first
uk: « перша

en: last »
uk: остання »

en: taxonomy
uk: таксономія

en: User profile
uk: Профіль користувача

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: Toggle display
uk: Показ елементів

en: Default theme
uk: Базова тема

en: Create @name
uk: @name: створити

en: Edit Site
uk: Редагувати сайт

en: Enable or disable the display of certain page elements.
uk: Увімкніть або вимкніть відображення деяких елементів сторінки.

en: Dashboard
uk: Панель керування

en: You do not have any administrative items.
uk: Ви не маєте жодних адміністративних елементів.

en: - Choose an operation -
uk: - Оберіть операцію -

en: Platform
uk: Платформа

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Menu cache cleared.
uk: Кеш меню очищено

en: Reset vocabulary %name to alphabetical order.
uk: Скинути словник %name до сортування за абеткою.

en: Structure
uk: Структура

en: Manage content
uk: Керувати матеріалами

en: All content
uk: Всі матеріали

en: Set on node form
uk: Задати на формі матеріалу

en: Set this context on node forms
uk: Задати цей контекст на формах матеріалу

en: Edit own comments
uk: Редагування власних коментарів

en: <em>Edit @type</em> @title
uk: <em>Редагувати @type</em> @title

en: Administer content types
uk: Адміністрування типів матеріалу

en: Screenshot for !theme theme
uk: Знімок екрану для теми !theme

en: Settings for !theme theme
uk: Налаштування теми !theme

en: default theme
uk: базова тема

en: The %theme theme was not found.
uk: Тему %theme не знайдено.

en: %theme is now the default theme.
uk: Тема %theme в даний час активна.

en: Set default theme
uk: Активувати тему

en: No terms available. <a href="@link">Add term</a>.
uk: Терміни відсутні. <a href="@link">Додати термін</a>.

en: Add people
uk: Додавання користувачів

en: Master
uk: Головне

en: Append the page title to the breadcrumb trail
uk: Додавати заголовок сторінки в кінці сторінкового навігатора

en: overridden
uk: перевизначено
