Organic Groups Site Manager (7.x-1.16) - en to cy translation catalogue (75 entries)

en: Home
cy: Hafan

en: Title
cy: Pennawd

en: Save configuration
cy: Cadw ffurfweddiad

en: Administer
cy: Gweinyddwr

en: Delete
cy: Dileu

en: Submit
cy: Cyflwyno

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Content
cy: Cynnwys

en: Type
cy: Math

en: Author
cy: Awdur

en: Closed
cy: Ar gau

en: Actions
cy: Gweithredoedd

en: more
cy: mwy

en: Comments
cy: Sylwadau

en: Taxonomy
cy: Tacsonomi

en: Content types
cy: Mathau cynnwys

en: Overview
cy: Arolwg

en: Edit
cy: Golygu

en: Reset
cy: Ailosod

en: Weight
cy: Pwysau

en: The configuration options have been saved.
cy: Mae dewisadau ffurfweddu wedi ei gadw.

en: Image
cy: Delwedd

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: edit
cy: golygu

en: General settings
cy: Gosodiadau cyffredinol

en: Save
cy: Cadw

en: Open
cy: Ar agor

en: View
cy: Gweld

en: Path
cy: Llwybr

en: Updated
cy: Newidwyd

en: Text
cy: Testun

en: Add term
cy: Ychwanegu term

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Options
cy: Dewisiadau

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: All
cy: I gyd

en: Roles
cy: Swyddogaethau

en: Comment
cy: Sylw

en: Published
cy: Wedi ei gyhoeddi

en: Vocabulary name
cy: Enw geirfa

en: Start
cy: Dechrau

en: Configuration
cy: Ffurfweddiad

en: Clone
cy: Clôn

en: Ascending
cy: Esgynnol

en: Descending
cy: Disgynnol

en: Profile
cy: Proffil

en: Defaults
cy: Rhagosodiadau

en: The field %field is required.
cy: Mae maes %field yn ofynnol.

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: Updated date
cy: Dyddiad wedi ei ddiweddaru

en: Hidden
cy: Wedi cuddio

en: ‹ previous
cy: < blaenorol

en: next ›
cy: nesaf >

en: Log out
cy: Allgofnodi

en: The settings have not been saved because of the errors.
cy: Nid yw'r gosodiadau wedi eu cadw oherwydd y gwallau.

en: People
cy: Pobl

en: list terms
cy: rhestru termau

en: add terms
cy: ychwanegu telerau

en: Results
cy: Canlyniadau

en: Permissions
cy: Hawliau

en: Comment settings
cy: Gosodiadau sylw

en: Default value
cy: Gwerth rhagosod

en: Apply
cy: Ceisio

en: Menus
cy: Dewislenni

en: « first
cy: Cyntaf

en: last »
cy: olaf >>

en: taxonomy
cy: tacsonomi

en: Toggle display
cy: Dangosiad togl

en: Create @name
cy: Creu @name

en: Enable or disable the display of certain page elements.
cy: Galluogi neu analluogi arddangosiad o rai elfennau tudalen.

en: You do not have any administrative items.
cy: Does gennych chi ddim eitemau gweinyddol.

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen

en: Reset vocabulary %name to alphabetical order.
cy: Ailosod geirfa %name i drefn y wyddor.

en: Structure
cy: Strwythur
