Organic Groups Site Manager (7.x-1.16) - en to pt translation catalogue (82 entries)

en: Home
pt: Início

en: Title
pt: Título

en: Save configuration
pt: Guardar configuração

en: Administer
pt: Administrar

en: Delete
pt: Eliminar

en: Submit
pt: Enviar

en: Operations
pt: Operações

en: Content
pt: Conteúdo

en: Type
pt: Tipo

en: Author
pt: Autor

en: Closed
pt: Encerrada

en: Actions
pt: Ações

en: more
pt: mais

en: Comments
pt: Comentários

en: Taxonomy
pt: Taxonomia

en: Content types
pt: Tipos de conteúdo

en: Overview
pt: Vista global

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Weight
pt: Peso

en: The configuration options have been saved.
pt: As opções de configuração foram guardadas.

en: Image
pt: Imagem

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: edit
pt: editar

en: Save
pt: Guardar

en: Open
pt: Abrir

en: View
pt: Mostrar

en: Path
pt: Caminho

en: Updated
pt: Atualizado

en: Text
pt: Texto

en: Add term
pt: Adicionar termo

en: User
pt: Utilizador

en: Options
pt: Opções

en: Created
pt: Criado

en: All
pt: Todos

en: Add content
pt: Adicionar conteúdo

en: Breadcrumb
pt: Navegação estrutural

en: Site
pt: Sítio

en: Roles
pt: Grupos de utilizador

en: Comment
pt: Comentar

en: Published
pt: Publicado

en: Vocabulary name
pt: Nome do vocabulário

en: Administer content
pt: Administrar o conteúdo

en: Configuration
pt: Configuração

en: Clone
pt: Clonar

en: Ascending
pt: Ascendente

en: Descending
pt: Descendente

en: Profile
pt: Perfil

en: Defaults
pt: Predefinições

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Updated date
pt: Data de atualização

en: Hidden
pt: Oculto

en: ‹ previous
pt: ‹ anterior

en: next ›
pt: seguinte ›

en: author
pt: autor

en: Log out
pt: Encerrar sessão

en: People
pt: Pessoas

en: Permissions
pt: Permissões

en: Theme settings
pt: Configurações de tema

en: Comment settings
pt: Definições dos comentários

en: Default value
pt: Valor predefinido

en: Apply
pt: Aplicar

en: Variables
pt: Variáveis

en: « first
pt: « primeira

en: last »
pt: última »

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: Default theme
pt: O tema predefinido

en: Create @name
pt: Criar @name

en: You do not have any administrative items.
pt: Não tem nenhum item administrativo.

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Reset vocabulary %name to alphabetical order.
pt: Restaurar o vocabulário %name para ordem alfabética.

en: Structure
pt: Estrutura

en: All content
pt: Todo o conteúdo

en: Edit own comments
pt: Editar os próprios comentários

en: <em>Edit @type</em> @title
pt: <em>Editar @type</em> @title

en: Administer content types
pt: Administrar os tipos de conteúdo

en: default theme
pt: o tema predefinido

en: The %theme theme was not found.
pt: O tema %theme não foi encontrado.

en: %theme is now the default theme.
pt: %theme é agora o tema predefinido.

en: Master
pt: Principal
