OG Vocabulary (7.x-1.0) - en to da translation catalogue (18 entries)

en: Operations
da: Handlinger

en: Organic groups
da: Organiske grupper

en: Enable
da: Aktivér

en: Taxonomy
da: Taksonomi

en: Weight
da: Vægt

en: Vocabulary name
da: Ordforråd

en: Field name
da: Feltnavn

en: Widget type
da: Widget-type

en: Unlimited
da: Ubegrænset

en: Number of values
da: Antal af værdier

en: Organic groups vocabularies
da: Ordforråd for organiske grupper

en: Enable groups to maintain their own vocabularies.
da: Tillad grupper at håndtere deres egne ordforråd.

en: Do not use
da: Anvend ikke

en: Maximum number of values users can enter for this field.
da: Maksimalt antal værdier brugerne kan indtaste i dette felt.

en: The type of form element you would like to present to the user when creating this field in the %type type.
da: Typen af formularelement som du ønsker at vise til brugeren når dette felt oprettes i indholdstypen %type.

en: Required field
da: Obligatorisk felt

en: No vocabularies available. <a href="@link">Add vocabulary</a>.
da: Ingen tilgængelige ordforråd. <a href="@link">Tilføj ordforråd</a>.

en: Administer vocabularies and terms
da: Administrér ordforråd og termer
