OG Vocabulary (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (15 entries)

en: Operations
fr: Actions

en: Enable
fr: Activer

en: Taxonomy
fr: Taxonomie

en: Weight
fr: Poids

en: Vocabulary name
fr: Nom du vocabulaire

en: Field name
fr: Nom du champ

en: Widget type
fr: Type de widget

en: Unlimited
fr: Illimité

en: Number of values
fr: Nombre de valeurs

en: Do not use
fr: Ne pas utiliser

en: Maximum number of values users can enter for this field.
fr: Le nombre maximum de valeurs qu'un utilisateur peut entrer pour ce champ.

en: The type of form element you would like to present to the user when creating this field in the %type type.
fr: Le type d'élément de formulaire que vous aimeriez présenter à l'utilisateur lors de la création de ce champ dans le type %type.

en: Required field
fr: Champ requis

en: No vocabularies available. <a href="@link">Add vocabulary</a>.
fr: Aucun vocabulaire disponible. <a href="@link">Ajouter un vocabulaire</a>.

en: Administer vocabularies and terms
fr: Administrer les vocabulaires et termes
