OG Vocabulary (7.x-1.0) - en to hu translation catalogue (15 entries)

en: Operations
hu: Műveletek

en: Organic groups
hu: Öntevékeny csoportok

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Taxonomy
hu: Taxonómia

en: Weight
hu: Súly

en: Vocabulary name
hu: Szótár neve

en: Field name
hu: Mező neve

en: Widget type
hu: Felületi elem típusa

en: Unlimited
hu: Korlátlan

en: Number of values
hu: Értékek száma

en: Maximum number of values users can enter for this field.
hu: A felhasználók által a mezőben megadható értékek maximális száma.

en: The type of form element you would like to present to the user when creating this field in the %type type.
hu: %type típusban a mező létrehozásakor a felhasználó számára megjeleníteni kívánt űrlapelem típusa.

en: Required field
hu: Kötelező mező

en: No vocabularies available. <a href="@link">Add vocabulary</a>.
hu: Nincs elérhető szótár <a href="@link">Szótár hozzáadása</a>.

en: Administer vocabularies and terms
hu: Szótárak és kifejezések adminisztrációja
