OG Vocabulary (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (14 entries)

en: Operations
it: Operazioni

en: Enable
it: Abilita

en: Taxonomy
it: Tassonomia

en: Weight
it: Peso

en: Vocabulary name
it: Nome del vocabolario

en: Field name
it: Nome del campo

en: Widget type
it: Tipo di widget

en: Unlimited
it: Nessun limite

en: Number of values
it: Numero di valori

en: Maximum number of values users can enter for this field.
it: Quantità massima di valori che gli utenti possono inserire in questo campo.

en: The type of form element you would like to present to the user when creating this field in the %type type.
it: Il tipo di elemento del form da presentare all'utente quando si crea questo campo nel tipo %type.

en: Required field
it: Campo obbligatorio

en: No vocabularies available. <a href="@link">Add vocabulary</a>.
it: Nessun vocabolario disponibile. <a href="@link">Aggiungi vocabolario</a>.

en: Administer vocabularies and terms
it: Amministra vocabolari e termini
