OG Vocabulary (7.x-1.0) - en to pl translation catalogue (15 entries)

en: Operations
pl: Operacje

en: Organic groups
pl: Grupy organiczne

en: Enable
pl: Włącz

en: Taxonomy
pl: Kategorie

en: Weight
pl: Waga

en: Vocabulary name
pl: Nazwa słownika

en: Field name
pl: Nazwa pola

en: Widget type
pl: Typ kontrolki

en: Unlimited
pl: Nieograniczone

en: Number of values
pl: Liczba wartości

en: Maximum number of values users can enter for this field.
pl: Maksymalna liczba wartości, jakie dla danego pola może wprowadzić użytkownik.

en: The type of form element you would like to present to the user when creating this field in the %type type.
pl: Typ elementu formularza, który będzie wyświetlony użytkownikowi podczas tworzenia tego pola w typie %type.

en: Required field
pl: Pole wymagane

en: No vocabularies available. <a href="@link">Add vocabulary</a>.
pl: Brak dostępnych słowników. <a href="@link">Dodaj słownik</a>.

en: Administer vocabularies and terms
pl: Administrowanie słownikami i terminami
