OG Vocabulary (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (19 entries)

en: Operations
pt: Operações

en: Organic groups
pt: Grupos orgânicos

en: Enable
pt: Ativar

en: Taxonomy
pt: Taxonomia

en: Weight
pt: Peso

en: Vocabulary name
pt: Nome do vocabulário

en: Field name
pt: Nome do campo

en: Widget type
pt: Tipo de widget

en: Unlimited
pt: Ilimitado

en: Number of values
pt: Número de valores

en: Maximum number of values users can enter for this field.
pt: Número máximo de valores que os utilizadores podem introduzir para este campo.

en: The type of form element you would like to present to the user when creating this field in the %type type.
pt: O tipo de elemento de formulário que deseja apresentar ao utilizador quando criar este campo no tipo %type.

en: Required field
pt: Campo necessário

en: No vocabularies available. <a href="@link">Add vocabulary</a>.
pt: Não existem vocabulários disponíveis. <a ref="@link">Adicionar vocabulário</a>.

en: Administer vocabularies and terms
pt: Administrar vocabulários e termos

en: Show vocabularies related to this group.
pt: Mostrar vocabulários relacionados com este grupo.

en: Edit terms in group
pt: Editar termos no grupo

en: Delete terms in group
pt: Eliminar termos no grupo

en: OG vocab
pt: Vocabulário OG
