OG Vocabulary (7.x-1.0) - en to ru translation catalogue (16 entries)

en: Operations
ru: Операции

en: Organic groups
ru: Сущностные Группы

en: Enable
ru: Включить

en: Taxonomy
ru: Таксономия

en: Weight
ru: Вес

en: Vocabulary name
ru: Имя словаря

en: Field name
ru: Имя поля

en: Widget type
ru: Тип виджета

en: Unlimited
ru: Неограничено

en: Number of values
ru: Количество значений

en: Maximum number of values users can enter for this field.
ru: Максимальное количество значений поля, которые пользователи смогут ввести.

en: The type of form element you would like to present to the user when creating this field in the %type type.
ru: Вид формы элемента, используемый при создании материала «%type».

en: Required field
ru: Обязательное поле

en: No vocabularies available. <a href="@link">Add vocabulary</a>.
ru: Нет доступных словарей. <a href="@link">Добавить словарь</a>.

en: Administer vocabularies and terms
ru: Управление словарями и терминами

en: OG vocabulary
ru: Словарь ОГ
