OG Vocabulary (7.x-1.0) - en to tr translation catalogue (15 entries)

en: Operations
tr: İşlemler

en: Organic groups
tr: Organik gruplar

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Taxonomy
tr: Sınıflandırma

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Vocabulary name
tr: Sözlük adı

en: Field name
tr: Alan adı

en: Widget type
tr: Arayüz nesnesi türü

en: Unlimited
tr: Sınırsız

en: Number of values
tr: Değerlerin sayısı

en: Maximum number of values users can enter for this field.
tr: Kullanıcının bu alan için girebileceği azami değer sayısı.

en: The type of form element you would like to present to the user when creating this field in the %type type.
tr: Bu alanı oluştururken kullanıcıya sunmak istediğiniz form öğesi türü (%type türü).

en: Required field
tr: Gerekli alan

en: No vocabularies available. <a href="@link">Add vocabulary</a>.
tr: Hiç sözlük yok. <a href="@link">Sözlük ekle</a>.

en: Administer vocabularies and terms
tr: Sözlükleri ve terimleri yönet
